Çıt Çıt Saç Kullanımı Nasıldır?

Çıt çıt saç kullanımı nasıldır? Nasıl takılır? Sayfamızda, daha önce hiç denememiş ve bu işi öğrenmek isteyen kişilere çıt çıt saç kullanımını anlatacağız.

Öncelikle sizlere bilgi vermek açısından sorular ve cevaplarla açıklamalar yapacağız. Daha sonra ise kullanımı ve takılması hakkında bilgiler vereceğiz.

1) Çıt çıt ile postiş arasındaki fark nedir?
Postiş sadece at kuyruğu şeklinde kullanılabilir. Tek parçadan oluşur. Genelde tokalı veya lastiklidir. Çıt çıt parçalıdır. Değişik genişlikte parçalardan oluşur. Bu parçalar saçın tamamına yayılır. Saçlar ince bez şerit üzerine dikilir. Şerit üzerine küçük tokalar dikilerek saça sağlam tutunmasını sağlar. Çıt çıt gerçek saçtan üretilir. Postiş gerçek saçtan üretilebileceği gibi sentetik malzemelerden de üretilebilir.

2) Kısa saçlara çıt çıt takılabilir mi?
Çıt çıt kullanabilmek için saçların en kısa bölgesinin en az 10-15 cm olması gerekmektedir. Daha kısa saçlarda doğal bir uzunluk elde etmek zorlaşacaktır.

3) Saç rengimizi değiştirdiğimizde çıt çıt rengini de değiştirebiliyor muyuz?
Çıt çıt lar gerçek insan saçından üretildiği için bütün kuaför işlemlerine olanak sağlar. Ancak saçlar üzerinde sürekli ve yoğun işlemler uygulanırsa daha çabuk yıpranmasına sebep olacaktır.

4) Çıt çıtı kendimiz takabilir miyiz?
İlk kullandığınız dönemlerde kuaförden yardım alabilirsiniz. Birkaç denemeden sonra kendiniz uygulayabilirsiniz.

Çıt çıt saç kullanımı

1. Aşama: Saçın Bölümlere Ayrılması
İlk Çıt Çıt saç parçanızı, saçınızda nereye takacaksanız, bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile o bölgeye yol ayırma alıştırmaları yapın.

2. Aşama: Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasına Başlamak
Çıt Çıt saçlarınızı takmaya, saçınızın alt kısımlarından başlamalı ve daha sonra yukarıya doğru tırmanmalısınız. Saç hizanızdaki en alt noktadan başlayarak ve bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile saçınızı bölmek istediğiniz yerden ayırın.

3. Aşama: Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasını Tamamlanması
Kuyruklu tarağınızı ya da işaret parmaklarınızı saçınızın altından ve saç derisi boyunca sağ saç hizasından sol saç hizasına kadar sürükleyerek saçı ayırın.

4. Aşama: Ayırdığınız Yolun Üst Kısmında Kalan Saçları Toka ile Tutturun
Sağdan sola olarak ayırdığınız yolun üst kısmında kalan bütün saçı size engel yaratmaması açısından tamamen kaldırıp bir toka ile tutturun.

5. Aşama: İlk Çıt Çıt Saçı Hazırlayın
Saçın “arka” kısmına takılan ve geniş olan Çıt Çıt saç parçalarından birini seçip eğer tam bir set satın aldıysanız, bu bölümde, 15 cm eninde olan Çıt Çıt saçı kullanın) üzerinde mevcut bulunan çıtçıtların tamamını açın.

6. Aşama: İlk Çıt Çıt Saçın Yerleştirilmesi
Çıtçıtın üst kısmının sağdan sola olarak ayırdığınız yol ile aynı hizada olması için, çıtçıtlar ayırdığınız yolun alt kısmında kalan kendi saçlarınıza tutturulmalıdır.

7. Aşama: İlk Çıtçıtın Yerleştirilmesi
İlk önce orta çıtçıt ense ortanıza gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Çıtçıtı, ayırdığınız yolun hemen altında kalan kendi saçınıza tutturun. Çıtçıtı aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.

8. Aşama: İkinci Çıt Çıtın Yerleştirilmesi
Bir sonraki tutturacağınız çıtçıt sağ çıtçıttır. Orta çıtçıtın yerinden oynamaması için onu sol eliniz ile tutarken, sağ eliniz ile saç bandının sağ kenarını tutarak onu başınızın sağ tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Yukarıdaki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.

9. Aşama: Üçüncü Çıt Çıtın Yerleştirilmesi
En son olarak tutturacağınız çıtçıt sol çıtçıttır. Orta yerdeki çıtçıtı yerinden oynamaması için sağ eliniz ile tuttun ve sol eliniz ile saç bandının sol kenarını tutarak onu başınızın sol tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Daha önceki iki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.

10. Aşama: Arada Boşluklar Kalıp Kalmadığını Kontrol Edin
Her üç çıtçıtta yerleştirilip tutturulduktan sonra, takma saçlarınızın kendi saçınıza düzgün bir biçimde yerleşmiş olduğundan emin olmak için parmaklarınızı takma saçlarınızın tutturulmuş bulunduğu bandın üzerinde bir uçtan diğer uca kadar gezdirin. Eğer arada boşluklar varsa, çıtçıtı açın, kendi saçınızdan çıkartın ve çıtçıtın pozisyonunu değiştirin ve böylece saçların boşluksuz bir biçimde kendi saçınıza düzgün olarak oturmasını sağlayın.

11. Aşama: İkinci Çıt Çıt Saç Parçasını Takmaya Hazırlanma
Bu Çıt Çıt saç parçası ilk takılan Çıt Çıt saç parçasının yukarısına yerleştirilecektir. 6. aşamada size mani olmamaları için toka ile tutturduğunuz saçların tamamını salın. Biraz önce yerleştirdiğiniz ilk Çıt Çıt saç parçasının bulunduğu bölgenin az yukarısında bir yerden, 4. aşamadan başlayıp 6. aşamaya kadar olan bölümlerde size tarif edildiği gibi saçınızı ayırın.

12. Aşama: İkinci Çıt Çıt Saç Parçasının Yerleştirilmesi
7. aşamadan başlayıp 12. aşamaya kadar olan aşamaları tekrar edip bir sonraki Çıt Çıt saç parçasını saçınıza düzgün bir biçimde yerleştirin. Yeni saç stilinizin tamamlanması ve her bir Çıt Çıt saç parçasının yerine yerleştirilmesi için 4. aşamadan başlayıp 12. aşamaya kadar gösterilen yolu takip edin.

13. Aşama: Yan Çıt Çıt Saç Parçalarının Yerleştirilmesi
5 cm genişliğinde olan Çıt Çıt saç parçaları saçlarınızın yanlarına takılmaları için tasarlanmışlardır. Şakak bölgesinde bir yerde olmak üzere başınızın her iki yanına birir tane olarak takılır.

14. Aşama: Çıt Çıt Saç Parçalarının Saçınızdan Çıkarılması
Bir Çıt Çıt saç parçasını saçınızdan çıkarmak için bu saç bandı üzerinde mevcut bulunan bütün çıtçıtları açın ve hafifçe yukarı kaldırıp nazik bir biçimde saçınızdan çekin.

Çıt çıt saç nasıl takılır?

Çıt çıt saç nasıl takılır?

En ince ayrıntısına kadar videolu bir şekilde çıt çıt saç takımı hakkında sizlere burada anlatım yapılacaktır. Videoları izlediğiniz zaman bu işlemi az çok öğrenmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.