Rüyada Şaka Yapmak

Son Güncelleme: 26.03.2021 18:23

Rüyada şaka yapmak, rüya sahibinin etrafındaki insanlar tarafından alaya alınacağı ve bu durumdan dolayı çok üzüntüye kapılacağı anlamına gelir.

Rüyada şaka yaptığını görmek, rüya gören açısından hayırlı değildir. Ailesinden ve çevresindeki insanlardan kötü sözler işitecek, bunalıma girecek ve bir süre toparlanamayacak demektir. Rüyada şakalaşmak ise, rüya görenin bir dostunun kaba bir hareketiyle üzüleceğine işarettir.

Rüyada şakaya gülmek, rüya sahibinin hiç beklemediği bir yerden haberler alacağına alamettir. Alınan bu haberler ile üzülecek ve bir süre dinlenmek için bulunduğu yerden uzaklaşacak demektir.

Rüyada yapılan şakadan hoşlanmamak, rüya gören kişinin kendisine yapılan şakadan hoşlanmaması, ailenize vakit ayırmadığınızdan dolayı onlardan özür dilemek zorunda kalacağınıza delalet eder. Rüyada şaka yapamamak, bir süre için kendi işinize ek olarak bir başkasının işini de üstlendiğinize işarettir.

Rüyada Nükte Görmek

Rüyada nükteli sözler dinlemek veya söylemek, hayırlı haber alacağına delalet eder. Rüyada bir arkadaşınızın anlattığı fıkra ve yaptığı nüktelerle eğlenip güldüğünüzü görmek, arkanızdan dedikodu yapıldığına ve sizi bir kaç dostunuzun çekiştirdiklerine ve hatta kuyunuzu kazdıklarına işarettir.

Rüyada Nüktedan Görmek

İnsanları güldüren, nükteli söz söylemekte aşırı giden kimseyi görmek, adatıcı hilelere, boş ve anlamsız hazlara, Yerinde ve dozunda nükte yapan kimseyi görmek, hikmet ehli, zeki ve irfanından insanların yararlandığı kimseye dalalet eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir