Rüyada Şahitlik Yapmak

Şahitlik yapmak rüyada görülürse ne demek? Rüyada şahit olmak ne anlama gelir? Şahit rüyasının anlamı ve yorumu nedir?

Son Güncelleme: 15.02.2021 04:12

Rüyada şahitlik yapmak, güvenilir birisi olmak, insanlara karşı verdiği sözleri yerine getirmek, borcunu zamanında ödemek anlamına gelir. Şahitlik yapmak rüyada görülürse, kişinin kendisine verilen görevleri hakkıyla yerine getiren birisi olması, işlerinin yolunda gitmesi demektir.

Şahitlik rüyası, yaptığınız hatalardan duyduğunuz pişmanlığı dile getirememeye, suçluluk duygusundan kaçma isteğine de işarettir. Hayatınızda meydana gelen olumsuz olaylarla yüzleşememe ve onları unutma isteği manasına da gelmektedir.

Rüyada şahit olmak, iyi insan olmaya, toplumda herkesin savunduğu doğruları yapmaya, sizden alacaklı olan kişilere borçlarını zamanında ödemeye işarettir. Kişinin rüyada şahit olduğunu görmesinin anlamı, düşmanlarınıza karşı zafer kazanmak, her zaman doğruları söylemek ve yalan söyleyenleri ortaya çıkarmak demektir.

Rüyada yalancı şahitlik yapmak yada yalancı şahit görmek, nefsine ve başkasına yermeye, ayrıca birilerinin arasını bozmak onları birbirine düşürmek için çeşitli yollara başvurmak anlamına gelir.

Rüyada şahitlik yapmak istememek veya kaçınmak, borcuna sadık olmamaya, emanete hıyanet etmeye, insanlara kin gütmeye ve hastalanmaya işarettir. Ayrıca bu rüya, hemen her toplumda istenmeyen kötü gözle bakılan yanlışları yapmaya alamettir.

Şahitler, davaya ve mahkemeye, hüküm ve karara varan emrine nispet olunurlar. Rüyada şahitlerden bir kaçını Cenab-i Hakkin rahmetine, adalete, davası varsa, kazanıp galip gelene işarettir. Rüyada kendi için iki şahit lazım olduğu halde ancak bir şahit geldiğini görmek, yarı yarıya tamamlanacak bir işe başlayarak kendisinin şahit olarak mahkemede bulunduğunu görmek yoluna girdiğine işarettir.

Yalancı şahit hilesi ile bir davanın kazanıldığını görmek, halka hakkını verme ve hayır etmesi hususunda hizmet edeceğine alamettir. Rüyada kendi için başka birinin şahitlik yaptığını görmek, maksat yerine geleceğine; aleyhinde şahitlik ettiklerini görmek, zorluğa uğrayacağına delalet eder.

Ibni Kesir’e göre; rüyada şahit, düşmanlığa yorumlanır. Rüyada bir şey için şahit getirdiğini gören, bir insanla davadadır. Bir şeye şahit bulmaya çalıştığını fakat bulamadığını gören aleyhine sonuçlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir