Bebek Yeleği Nasıl Örülür Anlatımlı

Bebek Yeleği Nasıl Örülür Anlatımlı

Boş zamanım var bende bir şeyler örmek istiyorum yada yeni evlenecek veya evlilik hazırlığında olan bayanlar çeyiz sandığı içerisinde olsun diyenlere bebek yeleği yapılışı örülüşü açıklamalı olarak anlatılacaktır arkadaşlar. Ayrıca açıklamaları yaptıktan sonra videolu anlatım isteyenler içinde bebek yeleği nasıl örülür video olarak da yapılışını yayınlayacağız.

bebek-yelegi-nasil-yapilir

Bu güzel bebek yeleğimizin yapımına önce yakadan başlıyoruz. Yeleğin boyutunu siz kendiniz ayarlayabilirsiniz; biz bu çalışmada yakadan 70 ilmekle başladık.

5 sıra haroşa örüyoruz. Ön-kol-arka ayrılıyor. 17 Ajur olana kadar artırılarak örülüyor; yani yeleğimizin roba kısmı örülmüş oluyor.

17 Ajurdan sonra fırfırı örmek için ilmeklerin tamamı 2 veya 3 katı kadar artırılıyor (ilk olarak fırfır yapılıyor).

Fırfırı 2 parmak kadar örüyoruz ama dediğimiz gibi bunu da kendinize göre ayarlayabilirsiniz (fırfır uzunluğunu). Keserek fırfır işlemini bitiriyoruz.

Sonraki adımda da bedenine geçiyoruz; bedeni için ise fırfırın en altından yani dibinden tekrar ilmek alarak ön-arka-ön (kolları bırak) takarak herhangi bir örnekle devam edip bitiriyoruz. Resimde de görüldüğü gibi biz bedenini pazı tohumu öreneği ile yaptık; siz ise dilediğiniz örnekle yapabilirsiniz.

Size kısaca pazı tohumu örneğinin yapılışını da anlatalım;
1 sıra düz örüyoruz
2.sırada bir ilmeği 3 artır yanındaki 3 ilmeği bir kez

İlgili Makaleler

BİR TANEDE VİDEO İLE DAHA İYİ ANLAMINIZA YARDIMCI OLALIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir