Smokey eyes makyaj nasıl yapılır?

Son Güncelleme: 19.11.2020 03:32

Dumanlı göz makyajı da denilen smokey eyes makyajı nasıl yapılıyor bu yazımızda sizlere anlatalım hanımlar. Resimli anlatım yapacağımız makyaj için birde video yayınlayalım. Anlamayanlar oradan izleyip nasıl olduğuna bakarlar.

Yapımı basit olduğu kadarda, makyaj yapmaya alışkın olanlar içinde dakikalar içerisinde bitecek bir makyaj diyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yaparken elleriniz titremesin. Yaklaşık olarak her yüz tipine gidecek olan bu makyajı yaptıktan sonra dudaklarınız içinde uygun rengi çekerseniz harika görüntü elde edersiniz.

Smokey eyes göz makyajı nasıl yapılır?

Smokey eyes makyaj nasıl yapılır?

Bakışlarınızın puslu olması için siyah, gri ve füme far renklerinden faydalanarak farınızı fırça yardımıyla dağıtmanız ve siyah göz kalemini kullanmanız yeterli.

Hem alt hem üst kirpiklerinizin diplerini siyah göz kalemiyle boyayıp koyu tonlarda bir göz farını göz kapaklarınıza sürdükten sonra parmaklarınızın yardımıyla far ile kalemin iç içe geçmelerini sağlayarak ve göz kapağınızın üstünde renkleri iyice yayın.

Son olarak maskara ile kirpiklerinizi boyayarak buğulu göz makyajınızı tamamlayın.

Smokey eyes makyaj nasıl yapılır resimli anlatımAnlamayanlar smokey eye makyajını resimli olarak buradan inceleyebilirler. Eminim daha iyi anlayacaklardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir