Makyaj Yapma Hileleri

Son Güncelleme: 10.09.2020 01:26

Makyaj Yapma Hileleri Pratik Makyaj Hileleri

Yüz makyajı yapmanında hileleri vardır ve profesyonel makyaj hileleri gibi olmasa da yinede makyaj hileleri işinize yarayacaktır arkadaşlar.

makyaj-yapma-hileleri
Yüzünüzün çeşitli bölgeleri için uygulayacağınız makyaj yapma hileleri ile kısa zamanda daha güzel bir görünüme sahip olacaksınız arkadaşlar. Başlayalım artık isterseniz hemen :

Dudaklar

Dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlamak için dudak çerçevesine, dudak çizgisinin dışından kalem çek. Daha sonra da parmak uçlarınla bu çizgiyi biraz dağıtarak keskinliğini azalt.

Şimdi dudağını dikkat çekici bir renk ile boya. Açık renk rujlar dudağı daha dolgun gösterir. Bu yüzden çok koyu kahverengilerden ve bordolardan uzak dur.

Dudaklar için öneriler:

Alt ve üst dudaklarının kalınlıkları birbirine uymuyorsa, değişik iki ton ruj kullanabilirsin. Kalın dudak için koyu, ince dudak için açık renkte bir ruj sürersen, dudağının asimetrisini gizleyebilirsin.

Yanaklar

Şakaklarına, elmacık kemiklerine ve çene altına büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sür.

Daha açık renk pudrayla alnını, burnunuzu ve çene ucunu vurgula.

Yanaklar için öneriler:

Allık sürme işlemeni mutlaka gün ışığında yapmalısın.

Burun

Burun ucuna kullandığından 1-2 ton daha koyu renk fondöten uygula. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudrala.

Burnunun üzerine ve yüzüne daha açık tonda fondöten sür. Parmağınla fondöteni iyice yay ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok et. Son olarak yüzünü mat bir pudrayla pudrala.

Burun için öneriler :

Fondöteni nemli süngerle uygularsan çok daha iyi sonuç alırsın.

Gözler

Kendine bir koyu, bir de açık renk far seç. Göz kapağının tamamına açık renk farı sür.

Eyeliner senin makyaj çantandan eksik olmaması gereken bir ürün! Gözün iç köşesinden ince olarak başla, göz ortasından dış köşeye doğru çizgiyi kalınlaştır. Böylece gözlerini daha büyük gösterebilirsin.

Koyu renk farı göz çukurunun üzerine sür. Dışa doğru da hafifçe dağıt. Açık ve koyu farlar arasındaki çizgi olmaması için renkleri birbirine iyice yedir.

Kirpikleri uzun gösteren bir maskara ile kirpiklerini belirginleştir.

Gözler için öneriler:

Gözlerine kalem çektikten sonra çizgiyi parmağınla veya pamuklu çubukla dağıtırsan, buğulu gözler elde edebilirsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir