Makyaj Nasıl Temizlenmeli

Makyaj nasıl temizlenmeli

Makyaj temizleme ile ilgili yazıları sizlere soru cevap şeklinde anlayacağınız biçimde anlatmaya çalışacağız arkadaşlar. Makyaj yapmak kadar makyaj temizliği de önemlidir bunu unutmayın arkadaşlar.

Makyajınızı düzgün bir şekilde temizlemek için gerekli olan göz makyaj ve yüz makyajı için uygun bir temizleyicidir.

Burdaki amaç yüzünüzü ovalamak değildir ve eğer fondöten kullandıysanız yüzünüzün kenarlarını da silmeyi unutmayın. İsterseniz makyaj temizlemeyle ilgili aklınızaen çok takılan sorulara bir bakalım.

Yatağa gitmeden önce yüzümü yıkamalı mıyım?

Evet, özellikle de bütün yüzünüze makyaj yaptıysanız. Eğer parlak ve buğusuz bir cilt ile uyanmak istiyorsanız bunu uygulayın

Toniğe ihtiyaç var mı?

Bir çok kadın yüzünüzdeki kiri ve izleri tonikle temizleyebileceğinizi düşünse bile makyaj uzmanları bunun gereki olmadığını düşünüyor. Günümüzde bir çok makyaj temizleyici en ağır makyajları bile temizlemek için yeterli performansı gösteriyor zaten.

Islak mendil kullanabilir miyim?

Hayır, hayır hayır, diyor Allure Magazineden güzellik uzmanı Laura Mercier. ”Islak mendille makyajını temizleme çalışan kadınları gördükçe üzülüyorum. Islak mendil tek başına makyajı temizlemek için yeterli değil”
Kadınların, ıslak mendilleri “cilt temizliği için kullanılabiliyorsa eğer neden makyaj için de kullanılmasın” düşüncesinden yola çıkarak kullandığını biliyoruz. Ancak ıslak mendiller makyaj temizliği için yeterli olmuyor. Öyle görünüyor olsa bile inanın değil.

Çok kuru bir cildim var, Makyajımı nasıl cildimi daha fazla kurutmadan temizleyebilirim?

Makyaj temizleyicinizi cildinize göre seçin. Eğer çok kuru bir cildiniz varsa, temizleme yağını kullanabilirsiniz. Ünlü makyaj uzmanları temizlik yağını gözkapakları yüz ve kaşlarınıza masaj yaparak uygulamanızı tavsiye ediyor. Bu işlem ile kiri ve makyajı beraber temizleyebilirsiniz. Bir parça pamuğu alın ve yağlayarak kullanın.Yüzünüzü köpüklü ya da jelli temizleyici ile de temizleyebilirsiniz. Durularken de sıcak bir ıslak havlu kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Yağlı bir cildiniz varsa , yağlı temizleyiciden ziyade köpüklü temizleyiciyi tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Su geçirmez maskarayı temizlemenin en iyi yolu nedir?

Su geçirmez maskara için özel göz makyajı temizleyici kullanabilirsiniz (Clinique mesela). Temizleyiciyi pamuğa uygulayın ve daha sonra göz kapaklarınıza bastırarak temizlemesini sağlayın. Hafifte gözünüzde gezdirerek maskarayı temizleyebilirsiniz.Fazladan ipucu: Göz makyajı temizleyici dudakları temizlemek için de kullanılabiliyor.

Yüzümü tekrar sabah yıkamam gerekir mi?

Yüzünüz temiz bir yastıkta uyuyorsanız kirlenmez, öyleyse sabah tekrar yüzünüzü yıkamanıza gerek yoktur. Hatta, çok fazla yıkamanız cildinizin kurumasına neden bile olabilir. Eğer yağlı bir cilte uyandıysanız bir avuç sıcak suyu yüzünüze vurmanızdan zarar gelmez elbette.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir