Makyaj Temizleme Sırları

Makyaj Temizleme Sırları Makyaj Temizleme Tüyoları

Makyajınızı temizlerken kullanabileceğiniz fakat kimseye söylemediğimiz bazı sırları sizlerle paylaşalım istedik arkadaşlar. İşte sizlere makyaj temizleme tüyoları:

Güzel bir cilt için makyaj ne kadar önemliyse makyajı temizlemek de bir o kadar önemlidir. Peki, makyajımızı temizlerken dikkat etmemiz gereken noktalar neler? İşte makyaj temizlemenin püf noktaları.

Makyaj temizleyici kremi yüzünüze ve boynunuza kalınca bir tabaka halinde sürün.

Yüzünüzün ortasından başlayıp, daireler şeklinde sürerek temizleyicinin dokulara işlemesini sağlayın.

Alından başlayın, burnun başladığı yerden şakaklar yönünde dairesel hareketlerle saçların başladığı yere kadar yükselin. Daha sonra dudağın üstünden kulak memesine kadar bu işlemi sürdürün.

Boyun için de aynı şekilde, ortadan başlayıp iki yana doğru, ilk önce boynun başladığı yerde, ardından köprücük kemiğinin hemen üstünde aynı hareketleri uygulayın. Makyaj temizleyicinin tüm izlerini, makyaj temizleyici bir kâğıtla ortadan kaldırın.

Kullanılan makyaj temizleyicinin türüne göre; eğer süt içerikli kullanmışsanız bir süngerle yıkayarak temizleyin. Eğer kremse pamuk kullanın; bir sabun-krem ya da ikili bir süt uygulamışsanız, bol su ile yıkayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir