Hızlı Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son Güncelleme: 17.09.2020 09:05

Hızlı Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çabuk makyaj yapayım derken rezil olmayın arkadaşlar aşağıda yazacağım önerileri dikkate alarak hızlı makyaj yaparken nelere dikkat etmelisiniz öğrenin. Bu konuda maddeler halinde dikkat etmeniz gerekenleri sıralayalım buyurun okuyun :

hizli-makyaj
Göz farınızı elbisenizin rengi beyaz, siyah, kahverengi ve gri değilse eşleştirmeyin.
Elbiseniz pembe, yeşil, kırmızı, lacivert ve portakal rengiyse bunlarla uyumlu renkler kullanın. Göz farınız sadece doğal renklerle kombine ettiğinizde uyumlu olur.

Doğal teninizde iki ton koyu allık kullanmayın. Allık sürürken allığı burnunuzdan iki parmak uzaklığa yanaklara uygulayın.

Her ürünü az miktarda hafif dokunuşlarla kullanmaya özen gösterin. Az miktarda allık, az miktarda göz farı hafif fırça darbeleriyle…

Bir başkasının kullandığı göz kalemi, eyeliner, rimel gibi teninizle birebir temas eden ürünleri kullanmayın. Gözler mikroplara karşı çok hassastır. Arkadaşınızla ortak kullandığınız ürünlerde sadece makyaj malzemelerinizi değil mikropları da paylaşmış olursunuz. Gözünüz çok kısa zamanda hastalık kapmasına neden olabilir.

Kullandığınız fondöten ve pudra tonu teninizin doğal rengine uyumlu olmalıdır.

Makyaj yapmadan önce teniniz temiz olmalı. Makyaj, iyice yıkanmış ve nemlendirilmiş cilde uygulanmalı, bu kurala dikkat etmediğinizde cildiğiniz kısa zamanda sıkılığını ve sağlığını koruyamaz hale gelecektir.

Aynı rimeli üç aydan fazla kullanmayın.

Eyeliner yada göz kalemini makul bir şekilde uygulayın. Çok göz kalemi kullanıldığında gözleriniz doğal olmaz eğer eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız sadece hafif bir ölçüde göz kalemi kullanın.

Dudaklarınızı nemlendirmeyi unutmayın. Soğuk havalarda dudak balmı kullanmanız dudaklarınızı güçlendirir ve kurumasını engeller.

Gece yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir