Dudak Makyajı Teknikleri

Reklamlar

Dudak Makyajı Teknikleri

Her kadın dudaklarının güzel görünmesini ve bunun da güzel etkili bir dudak makyajı ile beraber yüz makyajı ile geçtiğini bilir. Dudak makyajı genelde yüz makyajı ile ahenk içinde olmalı ve aynı zamanda giyilen elbiseye de uyum göstermelidir.

dudak-makyaji-teknikleriHatta öylesine ki sadece dudak makyajı yapan birisinin elbise ile dudaklarında yakaladığı uyum onu diğer bayanlardan çok farklı ve çekici kılabilir.

Sadece kırmızı olan rujlar artık zamanla çok değişik renklerde çıkmaya başladı ve şimdi neredeyse her renk ruj bulmakta mümkün arkadaşlar. Neyse konumuza dönelim ve dudak makyajı teknikleri önerileri hakkında bilgiler verelim :

Dudak Kalemi:
Dudak kalemi, dudakları belirginleştirir ve dudak çevresi net olarak ortaya çıkar. Çok ince bir uçla, dudaklarınızı çevrelemeye dikkat edin. Bunu biraz dudak çizginizin dışında yaparsanız, dudaklarınız daha kalın gözükür. Dudak kaleminin rengi, rujunuzla aynı tonda olsun.

İnce dudaklarınız için parlak renkler kullanın
Ruj seçerken parlak renkler olmasına dikkat ederseniz hem istediğiniz görüntüyü yakalar, hem de dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermiş olursunuz.

Kalın dudakları dudak kalemi ile daraltmak mümkün
Eğer dudaklarınız kalın ise, dudak kalemini dudak çizginizin biraz içine doğru uygulayın. Böylece dudaklarınız daralır. Rujunuzu, parlak olmayan koyu renklerden seçmeniz de önemli.

Parlatıcılar rujun kalıcılığını önemli ölçüde artırır
Şeffaf veya hafif renklendirilmiş olan parlatıcıların bazı çeşitleri ruj üstüne sürüldüğünde, rujun rengini uzun süre korur.

dudak-makyajiDudaklarınız İçin Fırça kullanın
Rujunuzu bir fırçayla sürerseniz dudağın her tarafının eşit şekilde boyandığından emin olabilirsiniz. Fazlalığı kâğıt peçeteyle alın, bu uygulama kalıcılığı arttıracaktır.

Gündüz makyajı yapıyorsanız dikkat
Gündüz makyajınız zarif ve sade olmalıdır. Dudaklarınıza parlatıcı ya da açık renkte bir ruj sürün. Şeftali ve pembe tonlarındaki rujlar idealdir.

Ofis renkleri nasıl olmalıdır
İşyerinde gün boyunca bakımlı görünmenizi sağlayacak bir makyaj tercih edin. Ama rujunuzun çok fazla parlak ve ıslak görünmemesine dikkat edin. İş yerinde genelde mat veya sedefli rujlar tercih edilir.

Gece makyajı yapıyorsanız önerilerimiz
Gece makyajında kuvvetli tonları ve parlak renkleri özgürce kullanabilirsiniz. Hatta kırmızı bir ruju sadece aksesuvarlarınızla bile kombinleyip çıkabilirsiniz. Renklerle oynayın!

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.