Beyaz Tenliler için Makyaj Teknikleri

Beyaz Tenliler için Makyaj Teknikleri Beyaz Tenliler için Makyaj önerileri

Beyaz tene sahip olanlar makyaj yaparken nelere dikkat etmeliler ve beyaz tenlilere hangi tonlardaki makyaj yakışmaz bu yazımızda bulacaksınız arkadaşlar.

İşte konumuzun ayrıntıları :

Açık tenli kadınların koyu göz makyajı ve koyu ruj kombinasyonundan uzak durmaları önerilmektedir. Bu noktada göz makyajı yoğun ve koyu yapılmışsa doğal tonlarda ruj kullanmaları, koyu renk ruj sürmüşlerse de daha doğal bir göz makyajı yapmaları önerilmektedir. Bunun dışında fondöten seçiminde yüze renk vermek amacıyla çok kırmızı ya da çok bronz tonlar kesinlikle tercih edilmemelidir. Beyaz tenli kadınlar en fazla 1 ton koyu fondöten kullanmalıdırlar. Ancak pembe allık kullanılarak yüze sağlıklı bir görüntü verilebilir.

Beyazlara gül kurusu ruj

Beyaz tenliler için en önemli unsur, öncelikle beyaz bir tene sahip olduğunuzu hatırlamaktan geçer. Başkalarının yüzünde güzel duran bir makyaj, sizi bir palyaço gibi gösterebilir..

Kahverengi rimel uygun

Gözleri vurgulamak için, kirpiklerden başlamak en iyisidir. Koyu renk kirpikler gözleri vurgular. Kahve veya kahve siyah renkte rimel tercih edin. Rimel sonrasında göz kaleminizi uygulayın. Daha açık renkte veya şeffaf bir göz kalemi tercih edin. Beyaz tenlilere uygun far renkleri ise; pembe, gri, yeşil, mavi, mor ve tonları ek olarak da açık kahvedir.

Pembe dudak kalemi

Beyaz tenliler, koyu renk rujdan uzak durmalıdır. Uygun renkler ise; açık pembe, parlak ve domates kırmızısıdır. Dudak kalemi de kullanmalıdır. Açık pembe, pembekahve, gül kurusu allıklar hoş durur. Beyaz tenliler fondötenini doğru seçmelidir. Çok açık renk küllü, çok koyu renk ise kırmızı gösterir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir