Tülay Selamoğlu kimdir? Biyografisi ve hayatı

Tülay Selamoğlu, 15 Ağustos 1966 Kırıkkale doğumlu siyasetçi, AK Parti; 24. Dönem Ankara ve 25. Dönem Ankara milletvekilidir. Şu anda 57 yaşında olan siyasetçi, evli ve bir çocuk annesidir.

Tülay Selamoğlu kimdir?

Tülay Selamoğlu kimdir?
Doğum tarihi15 Ağustos 1966
Doğum yeriKırıkkale
Yaş57 yaşında
Eğitimİstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Ankara Üniversitesi
MesleğiSiyasetçi, milletvekili
PartisiAdalet ve Kalkınma Partisi
EbeveynleriMehmet Tahir, Feriha Gürün

Tülay Selamoğlu biyografisi ve hayatı

  • Tülay Selamoğlu, 15 Ağustos 1966’da Mehmet Tahir (Babası) ve Feriha Gürün (Annesi) çiftinin çocuğu olarak Kırıkkale’de doğdu.
  • İlk ve ortaöğrenimini Kırıkkale’de bitirmesinin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu.
  • Tülay Selamoğlu, AK Parti Ankara İl Halkla İlişkilerden sorumlu Başkan yardımcılığı daha sonra ise Ankara İl Kadın Kolu Başkanlığı yaptı.
  • Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası Üyeliği, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Birliği Üyesi Ankara Şube Halkla İlişkiler Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Temsilciliği, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Kurucu Üyeliği ve 2. Başkanlığı, Uluslararası Kadın ve Çocuk Platformu Kurucu Üyeliği ve Dünya Çocukları Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye İşitme Engelliler Milli Federasyonu Onursal Başkanı, Türkiye Beyazay Derneği Ankara Şube Onursal Başkanlığı, İşaret Dili Tercümanları Derneği Onursal Başkanlığı, Uluslararası Engelliler Eğitim ve Spor Derneği Üyeliği, Başkent İşitme Engelliler Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Üyeliği, Ankara Seğmenler Kulübü Derneği Onursal Üyeliği görevlerinde bulundu. Eğitici Valideler Derneği Kurucu Başkanlığı yaptı.
  • 12 Haziran 2011 genel seçiminde Ak Parti Ankara milletvekili oldu. Ardından 7 Haziran 2015 genel seçiminde yeniden Ak Parti Ankara milletvekili seçildi. Şu anda Ak Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
  • Tülay Selamoğlu evli ve bir çocuk annesidir. Ayrıca iyi derecede İngilizce ve işaret dili bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir