Tülay Babuşcu Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tülay Babuşcu, 26 Ocak 1976 Balıkesir doğumlu TBMM 24. dönem Balıkesir milletvekili ve eczacıdır.

Doğumu ve Eğitimi:

Tülay Babuşcu, 26 Ocak 1976 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Babası Oktar Afacan, Balıkesir İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yaparak emekli olmuştur. Annesi Sermin Afacan’dır. Eğitim hayatına Kayabey İlkokulu’nda başladı, ortaokulu Balıkesir Ortaokulu’nda, liseyi ise Muharrem Hasbi Koray Lisesi’nde tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2001 yılından itibaren Balıkesir’de serbest eczacı olarak çalışmaya başladı.

İş Kariyeri:

Tülay Babuşcu, eczacılık kariyerinin yanı sıra, 2008 yılında endemik bitki türlerinin yetiştirilmesi ve ihracatı üzerine ‘Lalesan’ adlı bir şirket kurarak iş dünyasında da yer aldı. Bu girişimiyle iş dünyasında önemli bir adım attı.

Siyasi Kariyeri:

Tülay Babuşcu, aktif siyasi kariyerine Balıkesir Belediye Meclisi Üyeliği ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ile başladı. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Balıkesir Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) girdi. TBMM’de Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Katip Üyeliği gibi görevlerde bulundu. Siyasi kariyeri boyunca sosyal medya paylaşımları ile de gündeme gelmiştir.

Kişisel Yaşamı:

İngilizce bilen Tülay Babuşcu, iş adamı Lütfü Babuşcu ile evlidir ve bir çocuk annesidir.

İlgili Makaleler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir