Tuğba Özay Kimdir Biyografisi Hayatı

Tuğba Özay Kimdir Tuğba Özay Biyografisi Hayatı

Tuğba Özay hayatı hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Mesela Tuğba Özay boyu, Tuğba Özay nereli olduğu hakkında bilgileri, Tuğba Özay doğum tarihi yaşı gibi merak ettiğiniz ne varsa öğreneceksiniz arkadaşlar.

tugba-ozay
Tuğba Özay Boyu: 1,80 cm
Tuğba Özay Yaşı: 10 Şubat 1978 yılında doğduğuna göre hesaplayın arkadaşlar.
Tuğba Özay Nereli: Aslında İstanbul’da doğmuştur ama Babası Trabzon kökenli Annesi ise Antalya kökenlidir.

Tuğba Özay Hakkında Bilgi
Tuğba Özay 10 Şubat 1978’de İstanbul’da doğdu. Babası Trabzonlu, ödüller kazanmış bir ders kitapları yazarı ve aynı zamanda şair İlhan Özay ve annesi Antalya kökenli bir öğretmendir. Ortaöğrenimini Fenerbahçe Lisesi’nde yaptı.

Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne kayıt oldu. Mankenliğe 1994’de bir Vakko defilesi ile başladı. 1995’de Miss Model of Turkey seçildi, ardından Miss Model of the World yarışmasında ikinci oldu. Aynı yarışmada en iyi vücutlu model ödülünü de aldı. 1996’da Paris’te modellik kariyerine başladı.

Aynı yıl Avrupa Yılın Manken-Modeli seçildi. 14 yıllık meslek hayatında 200 üzeri odül kazandı. Yelkencilik ve yüzme sporları dallarına birincilikleri olan Tuğba Ozay Fenerbahçe voleybol as takımında 5 yıl profesyonel olarak forma giydi. Ayrıca başta motorsiklet olmak üzere tüm extrem sporlara tutkusu ile tanınan Özay, bir ço Tv dizisi ve filmde rol almış, Ferhan Şensoy ve Abdullah Şahin tiyatrolarında oyunlarda sahneye çıkmıştır.

Filmleri

“Zehirli Çiçek” (2000) dizi
“Bizim Otel” (2001) mini dizi
“Yapayalniz” (2001) mini dizi
“Saddamın Askerleri: Kara Güneş” (2009)
“Dartonlar ve Laz Kit” (2012)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.