Adriana Lima Kimdir? Yaşı ve Boyu

Bir zamanların en ünlü top modellerinden birisi olan ve hala yeri doldurulamayan Adriana Lima biyografisi ve hayatı bu yazımızda sizlerle.

Yaşı ilerledikçe daha bir güzelleşen ender modellerden birisi olan Adriana Lima, 12 Haziran 1981 yılında Brezilya’da dünyaya gelmiştir. Yaklaşık 20 sene boyunca Victoria Secret mankenliği yapmış ve 2017 yılında en değerli Victoria Secret meleği seçilmiştir.

Adriana Lima Kimdir?

İnsanların onu tanıması Victoria’s Secret’la çalışmaya başlamasıyla olmuş ve kısa zamanda tüm dünya tarafından tanınan bir model haline gelmiştir. Gerçek adı Adriana Francesca Lima olan manken, Brezilyanın Salvador şehrinde Bahia denen yerde, fakir ama dindar bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Bir çok kişi isminin Adriana Francesca Lima olduğunu söylese de kendisi reddedip adının sadece Adriana Lima olduğunu belirtmiştir.

12 Haziran 1981’de Brezilya’nın Salvador kentinde doğdu. Babası marangoz annesi ise temizlik görevlisidir. Kendisi altı aylıkken babasının onları terk etmesi sayesinde annesi tarafından büyütülmüştür. Adriana Lima’nın bildiği yabancı diller Portekizce, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca’dır.

Kendisinin her ne kadar manken olmak aklının ucundan geçmese de daha ilkokul çağlarında bir çok güzellik yarışmasına katılmış birinci olmayı başarmıştır. Adriana Lima hayat hikayesi yazımıza daha ayrıntılı şekilde devam edeceğiz fakat şimdi yaş, boy, kilo ve özel hayatı gibi konularda kısaca bilgiler verelim.

Adriana Lima

Adriana Lima

Kaç Yaşında, Kaç Doğumlu? : 39 yaşında. (12 Haziran 1981 Doğumlu)

Boyu : 1.78 cm boyundadır.

Kilosu, Kaç Kilo? : 55 kg ağırlığa sahiptir.

Göz Rengi : Mavi-gri ve zaman zamanda yeşil görünen göz rengine sahiptir.

Saç Rengi Ne? : Siyah

Ayakkabı Numarası Kaç? : 41

Nereli? : Brezilyalı’dır.

Ne iş Yapıyor? : Manken

Kocası Kim? : Marko Jarić (2009 ve 2016 yılları arasında evli kalmış daha sonra boşanmıştır.)

Çocukları : Valentina Lima Jarić, Sienna Lima Jarić isimlerinde iki çocuğu vardır.

Acun Ilıcalı ile olan arkadaşlığıyla bilinen Adriana Lima Metin Hara ile yaşadığı aşkla uzun süre magazin gündemimizde ki yerini korumuştu. Şimdi kaldığımız yerden biraz daha anlatmaya devam edelim.

Vogue, Marie Claire ve Valentino gibi ünlü markaların defilelerine çıkan Adriana Lima, dünyaca tanınan bir çok dergiye kapak olarak ismini tüm dünyaya duyurmayı başardı. Dünyanın en çok kazanan kadınları arasında ilk 100 arasında devamlı ismi geçmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir