Uzaktaki sevgiliyi webcamdan etkilemenin yolları

Uzaktaki sevgiliyi webcamdan etkilemenin yollarıUzaktaki sevgiliyi webcamdan etkilemenin yolları

Kendinizden oldukça uzaktaki birisine aşık oldunuz ve onu web kamerasında etkilemek istiyorsunuz. Bu yazıda uzaktaki sevgilinizi nasıl webcam yolu ile etkileyeceğinizden bahsedeceğiz.

Uzun mesafe ilişkilerde iletişim şimdiye kadar hep problem olmuştu. Internet devrimi sonrasında yüksek kalitede görüntülü iletişim de sağlayan platformların devreye girmesiyle şimdi global bir köy olan dünyamızda bu sorun ortadan kalkmış görünüyor. Şimdi yeni akım ‘Video Dating’ ve video dating’in de kendine göre olmazsa olmazları var. Siz de sevdiğinden uzakta yaşayan ve Skype gibi mükemmel kalitede görüntülü, üstelik de hesaplı, görüşmeler sağlayan sistemleri kullananlardansanız bu yazı tam size göre…

İşte size webcamde erkek arkadaşınıza güzel görünmek için birkaç ipucu…

Uzak mesafeli bir ilişki yaşıyorsunuz ve erkek arkadaşınızla sadece internet üzerinden görüntülü olarak görüşebiliyorsunuz. Neyse ki Skype sunduğu yüksek ses ve görüntü kalitesi sayesinde sevgiliniz sanki yanınızdaymış gibi hissetmenizi sağlıyor. Görüntü bu kadar net olunca da size güzel görünmek için biraz daha fazla çaba sarfetmek düşüyor.

İşte size webcam’de daha güzel görünmenizi sağlayacak birkaç ipucu:

1) Gülümseyin ve kameraya bakın

Birisiyle iletişim kurarken ilk hatırlamanız gereken kural: Gülümsemek.
Konuşurken yüzünüzde sıcak bir ifadeyle gülümsemekten daha çekici hiçbirşey olamaz. Gülümserken direkt göz teması kurmayı da unutmayın. Konuşurken gözlerinizi odanın içinde dolaştırmak veya başka bir yöne bakmak sizi güvenilmez ve tepkisiz gösterir. Konuştuğunuz kişi özellikle erkek arkadaşınızsa sizin tüm dikkatinizi hak ediyor, bunun için kameraya odaklanın ve içten bir şekilde gülümseyin.

2) Renklerinizi seçerken dikkatli olun

Genelde mavinin tonları webcam’de çok iyi görünürken, kırmızı ya da mor gibi sıcak renkler parlayabilir. Ayrıca puantiye veya çizgili gibi desenler düz renk kumaşlara göre daha az çekicidir.
Bu nedenle renk seçerken gözü yormayacak, desen seçiminizde de karşınızdaki kişinin dikkatini dağıtmayacak kıyafetler tercih edin.

3) Saç ve makyaj

Skype’ın sunduğu yüksek kalitedeki görüntü teknolojisi ile ufak detaylar bile görülebilir hale gelirken bayanların da kendilerine daha fazla bakım yapması gerekiyor. Saçınızda uçuşan teller varsa bunları örneğin sabitleştiricilerle yatıştırmak ya da sürekli gözünüzün önüne gelen saçlarınız varsa tokayla tutturmak konuşma sırasında sürekli saçınızla uğraşmanızı engeller. Saçın yanısıra makyaj da önemli tabii ki. Dediğimiz gibi yüksek görüntü kalitesi daha fazla detayı görülebilir kılıyor.
Her tür ışıkta yumuşak bir etki sağlayacak bir fondöten, çizgileri ve cildinizdeki çukurları kapatacak bir pudra ve dudakları dolgun ve parlak gösterecek bir ruj size önerebileceklerimiz arasında.

4) Arka plan

Görüşme esnasında kameranın odağında siz olsanız da arka planda nelerin görülebileceği de önem taşıyor. Kameranızın açısını iyi ayarlayın ve odanızın derli toplu olmasına dikkat edin. Dikkat dağıtacak objelerden kaçının.

5) Işıklandırma

Odada yeterince ışık olması gölgeler oluşmasına engel olacaktır ve ekranda sert bir yüz ifadesi ile görünmenizi engelleyecektir.

6) Not alın

Konuşma öncesinde nelerden bahsetmek istediğinizi kısa şekilde not alırsanız hem unutmazsınız, hem de düşünmek için sessizliğe bürünüp konuşmayı kesintiye uğratmazsınız. Ayrıca konuşma sırasında da not alarak karşınızdakinin söylediklerine getireceğiniz yorumları gözünüzün önünde tutabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir