Selülitsiz Bacaklar İçin 5 Egzersiz Hareketi

Selülit aslında cildin hemen altındaki yağ birikintileridir. Genellikle kalçaların ve üst kalçaların yakınında topaklar veya gamzeler şeklinde görülür ve en çok kadınlarda görülür.

Kas yapmak selülitin fark edilmesini zorlaştırabilir ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu selülit birikintileri asla tamamen kaybolmasa da vücut yağlarının yakılması onları küçültecektir. İşte selülitsiz bacaklar için 5 egzersiz hareketi.

Bacak İçin Selülit Egzersizleri

Bacak İçin Selülit Egzersizleri

Spor yapmak sağlık açısından iyi olduğu kadar bu lanet olası selülitler içinde oldukça faydalıdır. Hatta onları yok etmek için spor egzersizleri yapmak kadar önemli bir şey yoktur. Beslenirken rafine şeker, alkol, trans yağları içeren sucuk, salam, sosis türevlerinden kaçınmak gerekiyor. Bacaklar için selüliti yok edecek egzersizleri burada yayınlayacağız. Hadi başlayalım.

1. Kardiyo

Aldığınızdan daha fazla kalori harcadığınız sürece, yağ birikintilerinizi yakmaya başlayacaksınız. Kardiyo kalori yaktığından, genel vücut yağınızı azaltabilir ve bu da selülitin fark edilmesini zorlaştırır. Yürümek, koşmak, yürüyüş yapmak veya bisiklete binmek gibi normalde egzersiz için yapacağınız her şey, kalori yakmak ve selüliti yok etmek için genel savaşta yardımcı olabilir.

2. Merdiven Çıkma

Dünya çapında sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmeye adanmış bir kuruluş olan Ulusal Sağlık Enstitüsü’ne göre, merdiven çıkmak dakikada en az 10 kalori yakıyor. Ve merdiven çıkma, en fazla miktarda selülitle çarpma eğiliminde olan tüm kas bölgelerini gerçekten çalıştırmanın ek faydasına sahiptir.

3. Bacak Kaldırma

Bacak Kaldırma

Yapılan bir araştırma dış selülitleri sıkılaştırmak için bacak kaldırmanın yapılacak en iyi şey olduğunu söylemiş.

Yere yan yatın, dirseğinizi yere koyun ve aynı elinizle başınızı kaldırın. Diğer elinizi belinizin yanında yere koyun.

Bacaklar düz ve ayak parmakları sivrilerek, bacağınızı gidebildiği kadar yukarı kaldırın, ardından yavaşça aşağı indirin.

10-15 tekrar yapın ve ardından ters çevirin ve diğer bacağınızı çalıştırın.

4. Kalça Köprüsü

Kalça Köprüsü
Dizleriniz bükülmüş, ayaklarınız yerde düz ve avuç içi aşağı bakacak şekilde kollarınız yanlarınızda yerde yatarak başlayın.

Nefes alın ve topuklarınızı itin; göbeğinizi, kalça kaslarınızı ve dizlerinizi tutturarak kalçalarınızı yerden kaldırın.

Vücudunuz sırtın üstünden dizlere doğru düz bir çizgi oluşturmalıdır.

Üstte, duraklayın ve sıkıştırın, ardından başlangıç ​​pozisyonuna dönün.

3 set 15-20 tekrar tamamlayın.

5. Çömelme ve Atlama

Ayaklarınız omuz genişliğinde açık ve kollarınız yanlarınızda durarak başlayın.

Çömelmeye başlayın – kollarınız önünüzde çıkacak şekilde bir sandalyede oturuyormuş gibi yapın.

Yükselirken, harekete yardımcı olmak için kollarınızı aşağı indirerek kendinizi bir zıplamaya itin.

Mümkün olduğunca yumuşak bir şekilde yere inin, önce ayaklarınızın toplarının çarpmasına izin verin, ardından hemen çömelip tekrarlayın.

3 set 10-15 tekrar tamamlayın.

Günde 2-3 litre su içerek; C vitamininden zengin maydanoz, karnabahar, brokoli, portakal, kivi, limon, çilek, greyfurt, yeşil biber yiyerek; tavuk, yumurta, mantar, pırasa, bezelye, sarımsak, limon, armut gibi bakırdan zengin besinlerle kan basıncını düşürerek; dolaşıma yardımcı olan muz, karpuz, havuç gibi zengin potasyumlu gıdaları tüketerek selülit oluşumu önlemek mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir