Hoşlandığım Erkek Bana Aşık Mı Nasıl Anlarım?

Hoşlandığım Erkek Bana Aşık Mı?

Siz belki onu deliler gibi seviyorsunuz, onun için canınızı bile verebilirsiniz ama o size aşık mı? Hoşlandığınız yada aşık olduğunuz erkeğin size aşık olup olmadığını anlamak için belirli gözlemler yapmanız gerekmektedir.

Bayanlar için en önemli testlerden biriside karşısındaki sevdiği erkeğin kendisine gerçekten aşık olup olmadığını anlamaktır. Erkekler genelde söyledikleri ile yaptıkları arasında tezatlık oluşturdukları için kadın partneri de ona güvenmekte zorlanmaktadır. İşte bu yazı sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Erkekler hislerini gizlemekte çok iyi olduklarından, çoğunlukla kadın erkeğin kendisine aşık mı, yoksa sadece “böyle mi hareket ettiğini” nasıl söyleyeceğini merak eder. Kendinize bu soruyu sorduğunuzda, işte unutmamanız gereken en önemli şey: Sizi sevip sevmediği konusunda kafanızdan bir tahminde bulunursanız ve uzun zamandan beri beraberseniz küçük şeylere bakmalısınız.

Hoşlandığım Erkek Bana Aşık Mı Nasıl Anlarım?

Hoşlandığım Erkek Bana Aşık Mı Nasıl Anlarım?

 • Pazartesi gecesi kadın “Bunu niye yapmıyoruz?” dediğinde erkek yaparsa onun aşık olduğunu bilirsiniz. Kadını kendi arkadaşlarından üstün tuttuğunda, aşıktır.
 • Çok neşeli göründüğünde… Birdenbire çok mutludur ve farklı görünür. Arkadaşlarına ve ailesine birdenbire çok canlı geldiğinde…
 • Kızın kadınca ıvır zıvırını evde bırakmasına izin verdiğinde erkeğin ‘ciddi’ aşık olduğunu bilirsiniz. Birdenbire kadınca bir dekordan gurur duyar. Kadının beğendiği eşyaları alır. Onu hayatının her günü ister.
 • Kendine daha iyi bakmaya ve uzun vadeli düşünmeye başlar. Parasal, fiziksel ve diğer her konuda..
 • Kadın için kendi yolunda gitmekten vazgeçer. Onu görmek için uçar. Kadının canı çekerse ona gözleme getirmek için gece yarısı yataktan kalkar.
 • Erkekler delice aşık oluncaya kadar çeşitliliği severler. Bir kadını gerçekten isterse, başka birini elde edebilmek onun için önemli değildir, çünkü onunla beraber olmak ister. Bağlandığımda başka kadınlar tehlike oluşturmaz. Gerçekten çok tutulduğunda baştan çıkmaz.
 • Her zaman onu düşündüğünde, onun için düşünceli işler yaptığında ya da her zaman onu memnun etmenin yollarını düşündüğünde..
 • Köşede birini aramaktan aniden vazgeçebileceğini hissettiğinde…
 • Onu memnun etmek için karakterinin dışında bir şey yapmaya istekli olduğunda… Çocuk sahibi olmayı ya da evlenmeyi asla düşünmemiştir ama bu kadınla yukarıdakilerin hepsini yapmaya isteklidir.
 • Kadının sorması gerekmeyecektir. Bunu, iliklerine kadar bilecektir.

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

 • Arkadaşlarınızı tanımak istiyorsa,
 • Sizi gizlemiyorsa, herkese söylüyorsa,
 • Sizin için zamanını harcıyorsa, size vakit ayırıyorsa,
 • Devamlı sizi görmek istiyorsa, beraber vakit geçirmek istiyorsa,
 • Ortada bir şey yokken durduk yere sizi arıyorsa,
 • Gözleriyle devamlı sizi süzüyorsa ve gözlerinin içi gülüyorsa,
 • Sizin söylediklerinizi ilgiyle dinliyorsa sizden hoşlanıyor demektir.

Hoşlanan Erkek Nasıl Davranır?

Hoşlandığınız erkeğin size aşık olup olmadığını anlamak mümkün mü arkadaşlar? Bizce mümkün çünkü aşağıda okuyacağınız yazıyı bizde okuyunca inandık. Eğer bir erkek sizden hoşlanıyorsa sizde onu ufak bir test ile deneyebilir bundan tam olarak emin olabilirsiniz.

Hoşlanan erkek belirtileri ve davranışları bu başlığımız içerisinde sizler için bir araya getirilmiştir. Okuyun ve sizde hoşlandığınız kişinin size karşı düşüncelerini öğrenin.

İltifat eder

Erkekler her ne kadar “Benim için iç güzelliği önemli, fiziki değerlere çok önem vermem” deseler bile mutlaka dış güzelliğe bakarlar, öncelikle bir erkek âşık olduğunu ilk olarak sizi baştan aşağı süzerek belli eder. Giyiminize, makyajınıza, yüz hatlarınıza, kilonuza, el- ayak bakımınıza, saçlarınıza, gözlerinize… Kısacası onun tarafından baştan sona fiziksel bir sınavdan geçirilirsiniz. Sınav bitiminin ardından, “Ne güzel gözlerin var”, “Saçlarını çok beğeniyorum”, “Mini etek sana çok yakışıyor” gibi iltifatlarla karşılaşmaya başlarsınız.

Sözün kısası, iç güzelliğiniz de olsun ama yine de siz her zaman güzel ve bakımlı olmaya gayret edin. Çünkü bir gün mutlaka bir erkek tarafından iltifat alacaksınız.

Dinler

Eğer bir erkek sizden hoşlandıysa ses tonunuzu, diksiyonunuzu; kısacası onu sözlerinizle nasıl etkileyeceğinizi merak eder. Yanınıza gelip sizinle konuşmak ve sorular sormak ister. Mümkün olduğunca ikinizin de hoşuna gidecek güncel konular bulmaya çalışın. Ona soracağınız sorular hem kendisiyle ilgilendiğinizi gösterecek hem de onun nelerden zevk aldığına dair size ipuçları verecek.

Erkekler güldüren ve zeki kızlardan hoşlanırlar. Örneğin ona çocukluğunuzun komik anılarını anlatabilirsiniz. Ayrıca tane tane konuşmaya gayret edin. İyi bir diksiyon ve etkileyici bir ses tonuna önem verdiklerini de unutmayın.

Fedakâr olur

Eğer bir erkek sizden hoşlanıyorsa içgüdüsel olarak sizi korumak ister, örneğin kalabalık ortamlarda rahatsız olduğunuzu düşünürse sizin için tartışmaya girebilir. Size sorular sorarak ihtiyaçlarınızı anlamaya çalışır. Sağlığınızın ve keyfinizin yerinde olmasını herkesten çok o ister. Sizi her koşulda korumaya çalışıp üzülmemeniz için elinden geleni yapar.

Zaman ayırmanızı ister

Bir erkeğin hayatta en önem verdiği şeylerden biri de ilgilenilmektir. Kısacası ona önem vermenizi ve onunla vakit geçirmenizi bekler. “Bu akşam ne yapıyorsun?”, “Kiminle çıkıyorsun?”, “Seni evine bırakmamı ister misin?” gibi hafif kıskançlık kokan sözlerle de hayatınıza dâhil olmaya çalışır.

Onunla ilgilendiğiniz zaman mutlu olup, ona vakit ayırmadığınız zamanlarda ise kıskançlık duyguları ön plana çıkar. Eğer bir akşam eski aşkınızla yemeğe çıkacak olursanız, “Neden, ne gerek var ki?” veya “Ben varken neden onunla yemeğe çıkıyorsun?” gibi onlarca soruyla karşılaşabilirsiniz. Yani dikkat! İlişkinizin tehlikeye girmesini istemiyorsanız eski sevgililerinizle görüşmemeye çalışın. Eğer görüşecekseniz de bunu ölçülü tutmaya çalışın.

Bilin ki o sadece sizin tarafınızdan ilgi görmek istiyordur. Ona olan konsantrasyonunuzun azaldığını hissettiği andan itibaren aklına “Acaba başka bir erkek mi var?” sorularını getiriyor olabilir.

Her halinizle güzel bulur

Elbette ki de saçlarınız yapılı olduğunda ve ışıl ışıl parladığınızda size iltifat etmesini doğal karşılıyor olabilirsiniz. Yataktan kalktığınız andan gece uyuyana kadar geçen her saniyenizde, ister bakımlı görünmek için tonlarca para harcayın isterseniz de en doğal halinizle, makyaj bile yapmadan gezin, o sizi yine de güzel bulacaktır. Bu durumda gözü sizden başkasını görmüyor demektir.

Öncelik sizsinizdir

Seven erkek sevgilisine öncelik tanır. Onun için siz, zaman zaman ailesinden ve en yakın arkadaşlarından bile önce gelirsiniz, örneğin kız kardeşiyle ve sizinle alışverişe çıktığında en güzel kıyafetleri öncelikle size alır. Önce sizin iyi olmanızı, sizin gülmenizi ve mutlu olmanızı ister.

Soğuk bir yerde sizden başka üşüyen biri varsa ceketini önce size verir, hasta olduğunuzda işine gitmek yerine önce sizi ziyaret eder, hafta sonlarını ailesiyle geçirmek yerine sizinle program yapmaya çalışır. Çünkü siz onun hayatının en önemli değerisinizdir.

Bu konuyla alakalı duygularınızı ve düşüncelerinizi yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir