Güneş Lekelerinden Nasıl Kurtulurum Diyenlere

Güneş Lekelerinden Nasıl Kurtulurum Diyenlere Öneriler

Yaz aylarını çok seviyoruz çünkü denize gireriz havuz sefası yaparız bronzlaşıp yanmak isteriz. Ama daha sonra bu güneşten dolayı oluşan lekelerden şikayetçi oluruz ve bunlardan kurtulmak için çareler ararız. İşte sizlere bitkisel doğal çareler.

gunes-lekelerinden-nasil-kurtulurumHint yağı

Hintyağı da güneş lekelerinden kurtulabilmeniz için size yardımcı olacaktır. Ayrıca Hintyağı cildinizin temizlenmesini, pürüzsüzleşmesini ve yumuşamasını da sağlayacaktır.

Gliserin, gül suyu, limon suyu

Gliserini, limon suyunu ve gül suyunu bir kabın içinde karıştırın ve güneş lekelerinin olduğu bölgelere uygulayın. Yarım saat kadar beklettikten sonra cildinizi temizleyin. Bu uygulamadan iyi bir sonuç alabilmeniz için 3-4 hafta süresince günde iki kere yapmalısınız.

Limon suyu

Limon suyu renk açıcı özelliği ile özellikle cilt lekeleri konusunda en sık uygulanan yöntemlerden biri. Cildinizin üst yüzeyini soyma özelliği olan limon suyunu günde en az iki kere lekeli bölgelere uygulayın. Ortalama 6-8 hafta içinde lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Kırmızı soğan

Güneş lekelerinden kurtulabilmek için en sık başvurulan yöntemlerden bir diğeri de kırmızı soğan.Kırmızı soğanı kesin ve güneş lekelerinin olduğu bölgelere sürün. Soğanın içeriğinde bulunan asit, lekelerin kaybolmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir