G-string Nedir? Tanga İle Farkı Nedir?

G-string sadece kadınlar tarafından değil erkeklerin de son zamanlarda kullanmaya başladığı en önemli iç çamaşırlarından birisidir. Burada sadece ne anlama geldiğini değil aynı zamanda zararları nelerdir onlardan da bahsedeceğiz.

G-string Nedir?

G string, kalçaların arasından geçen ve özel bölgeleri örten, belden ince bir şeritle çevrili kumaş veya deri parçasına verilen isimdir.

İlk zamanlarda şov yapan kızların giydiği bu giysi, Amerika’nın ünlü sanatçılarının giymesiyle 1930 yıllarında ön plana çıkmış herkesin ilgisini çekmiştir. Ayrıca normal iç çamaşırları üzerine giyilen pantolon, etek gibi giysilerde iz bırakırken g-string iz bırakmadığı için daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır.

Sağlığı tehdit ettiği söylense de G-String iç çamaşırlarını son zamanlarda kadınlar oldukça sık kullanmaya başlamıştır.

G-string ve Tanga Arasındaki Fark Nedir?

Tanga ve g-string birbirine çok benzeyen aralarındaki farkı anlamanın neredeyse imkansız olduğu iki giyim modelidir. İkisinin önden ve arkadan görünümü birbirlerini ayırt etmek için kullanılmaktadır.

G string önden normal kilot gibi görünürken tanga ise daha ince olmasıyla farklıdır. G-string bel bölgesinde incecik bir iple bağlanırken tanga ise daha kalın bir şeritle belde durmaktadır.

G String Giymenin Zararları Nelerdir??

Çok şık görünse ve kullanışlı olsa da g-stringler pek çok soruna neden oluyor. Los Angeles eyaletinde bir jinekolog olan Dr. Liza Masterson, sürekli g-string kullanımının kadın sağlığını nasıl etkilediğini açıkladı. Yürüttüğü araştırma g-stringin pek çok soruna neden olduğunu gösteriyor.

Yeni giymeye başlayanlar için sürekli g-string kullanmak, vajinal enfeksiyonlara ve cinsel ilişkiyle bulaşan hastalıklara neden oluyor. Genellikle yapımında kullanılan sentetik kumaşlar ise sürekli aşırı nemli bir ortam meydana getirdiği için, mikrobik bakterilerin üreme ihtimalini artırıyor. Bu çamaşırların arkasındaki ip kısım ise bakterilerin kolayca vajinaya ulaşmasına yol açıyor. Bu sayede üreyen bakteriler kolayca başka organlara da yayılabiliyor.

Bu nedenle çok şık görünse ve kullanışlı olsa da g-stringler vücut tipinize uygun değilse hemoroit, kaşıntı ve daha pek çok soruna neden olabilir. Sürekli cilde sürtündüğü için de herhangi bir durumda vajinanın zedelenmesine neden olur.

İlgili Makaleler

Dr. Masterson g-string kullanımının sürekli olması halinde tehlike teşkil edeceği sonucuna varıyor. Ancak zaman zaman her kadının ihtiyaç duyduğu bu çamaşırı sağlık kurallarına uygun olarak seçtiğinizde giyebilirsiniz. İşte püf noktaları:

• Doğal pamuk veya ipek g-stringleri tercih edin.
• Eğer sentetik kumaştan üretilmişse düzenli olarak anti bakteriyel mendiller kullanın.
• Sağlık açısından bakılırsa sıkı olanlardan ziyade bol g-stringler giymek daha yararlıdır. Çünkü bakterilerin yayılmasını azaltmaktadır.
• Sadece ihtiyaç duyduğunuzda giyin ve mümkün olduğunuz en kısa sürede daha sağlıklı bir çamaşır ile değiştirin.
• Sıcak ve nemli havaların g-string giymek için en kötü hava olduğunu unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir