Ev hanımlarına günlük pratik bilgiler

Ev hanımlarına günlük pratik bilgilerEv hanımlarına günlük pratik bilgiler

Gerçekten de baktığımız zaman ev hanımlarının işleri çok zor arkadaşlar. Bakıyorum sabahları kahvaltısını yaptırdıktan sonra çocuklarını okula bırakıyorlar. Daha sonra ev işleri akşam yemeği bulaşık çamaşır ve alışveriş derken tekrar çocuklarını okuldan almak zorunda kalıyorlar. Ödevler yatak hazırlama derken bir günü bu şekilde bitiriyorlar. Peki bunca karmaşanın içerisinde pratik olarak bir şeyler yapamaz mıyız?

Ev hanımları için hazırlanmış günlük pratik bilgiler ile bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz hanımlar. Bu pratik bilgiler size evde oldukça yardımcı olacak inanın bana. Peki nedir bu pratik bilgiler diye sorarsanız işte sizlere özel pratik bilgilerden hemen başlayalım.

İyi yaşa

Gelelim bilgisayarın faydalarına…

Çoğumuz, hep zararlı olduğundan dert yandık, “erkekler ve çocuklar başından ayrılmıyor, var demek ki bir hikmet bu bilgisayarda” demedik hiç. Ancak diyen kadınlar da var elbette. Ve onlar bizden çok daha mutlu. Bunu biz değil, Amerika’da bulunan Delaware Üniversitesi tarafından yapılan araştırma söylüyor. PlayStation ve Wii gibi oyun konsolları ile bilgisayarda oyun oynayan kadınlar, çok daha enerjik ve aktif bir yaşam tarzı belirliyormuş. Öyleyse, ne yapıyoruz? Bilgisayarı, kuma olarak görmek yerine, erkeklerin ellerinden kapıyoruz.

Level Dergisi çalışanlarına sorduk, size özellikle Guitar Hero, Sims Serisi, Second Life ve Desperate Housewives’ı öneriyoruz.

Stresli sevgiliye yardım paketi
Bizim zaten her an canımızı sıkacak bir nedenimiz mevcut! Üzerine bir de, mutsuz ya da stresli İnsanlarla vakit geçirince, ekstra bir keyifsizlik bas gösteriyor! Hele hele bu kişi esimiz ya da sevgilimizse, durum daha da zorlaşıyor. Ancak ondan kaçacak halimiz yok. Partneriniz stresli olduğunda, Su üç maddeyi uygulayarak ona yardımcı olmayı deneyin.

• Öncelikle, o bunalımda diye siz de bunalım takılmayın. İnanın, partnerinizle birlikte uçurumdan atlamak onu iyileştirmeyecek! Pozitif olmak, ilişkiniz adına yapabileceğiniz en faydalı şey.

• Herkesin stres seviyesi farklı olabilir. Onun is hayatında yaşadığı sorunlar size stres olmak için yeterli görünmeyebilir, ancak bu, “bence büyütüyorsun” şeklînde tavır takınmanıza neden olmamalı.

• Eğer derdini sizinle paylaşmıyorsa, onu buna zorlamayın. Onu, can sıkıcı nedenlerle sık sık karşı karsıya getirmek istemeniz yararlı olmayacaktır.

Hızlı düşün, mutlu ol!

Sıkıcı, keyifsiz, “gamlı baykuş” modunda dolandığınız bir gün mü? İyi hissetmek için hemen pozitif şeyler düşünmeye çalışmayın bu kez, sadece hızlı düşünün!

Çünkü yeni yapılan bir araştırmaya göre, hızlı düşünmek ruh halini iyileştirmenin, modumuzu yükseltmenin en başarılı yollarından biri! Evet, hayatımızı çok hızlı yaşar, her şeyi hızlıca tüketir hale gelmiş olabiliriz. Ancak, bu kez hız işe yarıyor, tartışmaya mahal vermiyor. Princeton ve Harvard üniversiteleri tarafından yürütülen araştırmalar kapsamında yapılan altı farklı deneyde, katılımcılardan, 10 dakika içinde belli sorunlar karşısında çözümler üretmeleri, alt alta sıralan pek çok fikri bilgisayar ekranından hızlıca okumaları ya da ‘I Love Lucy’ videosunu hızlı çekimde izlemeleri istenmiş. Bir bolüm katılımcı ise, aynı şeyleri normal hızda, her zamanki gibi yapmaya çalışmış. Sonuçlara bakıldığında, hızlı düşünen katılımcıların daha mutlu, yaratıcı, enerjik ve pozitif düşünmeye başladıkları ortaya çıkmış. Peki, hızlı düşünmemize yardımcı olabilecek yöntemler neler olabilir? Araştırmayı yöneten psikolog Emily Pronin; bulmaca çözmek, puzzle parçalarını tamamlamak ve bir konu hakkında beyin fırtınası yapmak gibi aktivitelerin insanın enerjisini arttırdığını söylüyor. Hızlı düşünmenin modu nasıl etkilediği kesin olarak anlaşılamamakla birlikte, beyinde mutluluk, enerji, zevk ve tatmin duygularını açığa çıkaran dopamin hormonunu tetiklediği düşünülüyor!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir