Düğün Davetli Listesi Hazırlama

Düğün Davetli Listesi Hazırlama Düğün Davetli Listesi

Düğününüz var ve düğün davetli listesi hazırlamanız gerek. Şöyle bir sorununuz var oda düğün davetli listesininin nasıl hazırlanacağını, hazırlarken nelere dikkat edileceğiniz ve kimseyi unutmamak için neler yapmalısınız.

Bu yazımızda sizlere biraz bunlardan bahsedeceğiz buyurun ;

Ön hazırlık

İlk olarak elinize bir kağıt ve kalem alın, aklınıza gelen isimleri yazın. Ailenizden başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Daha sonra da arkadaşlarınıza ve ailenizin arkadaşlarına geçebilirsiniz. Aynı işlemi damat adayının da yapmasını isteyin.

Yardım

Davetli listesini hazırlarken mutlaka aile büyüklerinden annenizden ya da babanızdan da yardım alın. Örneğin siz kendi arkadaşlarınızı yazarken onlardan da bir liste çıkarmalarını isteyebilirsiniz. Böylece kimseyi unutmamış olursunuz.

Bütçe

Düğün töreninizin ne şekilde olacağı da davetli listesinde büyük önem taşır. Eğer görkemli bir düğün olacaksa yani çok fazla kişiyi çağıracaksanız sorun olmaz fakat sade aile arasında bir tören düşünüyorsanız o zaman elemeyi dikkatli yapmalısınız. Bu tür durumlarda bazen sorunlar, kırgınlıklar yaşanabiliyor. Çok yakınlarınız dışında çok fazla kişiyi çağırmayabilirsiniz. Aynı zamanda çocukların getirilmemesini davetiyenizin bir köşesine yazabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Davetli listesini en az 3 ay önceden hazırlamalısınız.

Düğünden 2 ay önce davetiye modelini ve adedini belirlemelisiniz.

Davetiyeye bir telefon numarası da ekleyerek, davet ettiğiniz kişilerin katılıp katılmayacaklarını size bildirebilmelerini sağlamalısınız.

Şehir dışındaki konuklara davetiyelerini daha önce yollamalısınız.

Davetiye adedini belirlerken son anda olabilecek aksiliklere karşı biraz daha fazla bastırmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir