Çilleri Yok Etmenin Yolları

Reklamlar

Çilleri Yok Etmenin Yolları Çilleri Yok Etmenin Doğal Yolları

Çilleri yok etmenin çok çeşitli yolları yöntemleri vardır. Bunlardan bazıları bitkisel yani doğal bazıları ise kozmetik ürünler ile olabilmektedir. Bu yazımızda çilleri yok etmenin bitkisel yolları hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

cilleri-yok-etmenin-yollariÇilleri Yok Etmenin Yolları Nelerdir

Çilleri yok etmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemlerden bazıları şöyledir:

– Cildinizi ekşi süt ile yıkayın. Laktik asit cildinizi tahriş etmeden doğal bir peeling sağlayacaktır.

– Limon suyu kanıtlanmış bir çil savaşçısıdır. Limonu cildinize doğrudan sürmeyin: limon suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli olacaktır.

– Sebze ve meyve maskeleri uygulayın. (kayısı, çilek, salatalık gibi)

– Taze krema maskesi uygulayın. Bu maskeyi uyguladıktan sonra tamamen temizlemeyin: ince, yumuşak bir kağıt mendil ile hafifçe sildikten sonra cildinize nemlendirici sürün.

– Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

– C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Böylece güneşe karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz

Birde Şu Tarif Var Arkadaşlar:

Yüzdeki çilleri geçirmek için 1 çay bardağı çiğ süt içine 1 adet salatalık doğranarak konur. 2 saat beklenir ve süzülür.

Uygulanışı:

Salatalık tülbentten sıkılarak özünün süte geçmesi sağlanır. Bu sütle yüz sık sık pamukla pansuman yapılır.Bu işleme 10-15 gün devam edilirse yüzdeki çiller geçer. Gül suyu ile sabah ve akşam cilt temizlenmelidir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.