Yüzdeki çillere bitkisel çözümler

Son Güncelleme: 08.09.2020 20:08

Yüzdeki çiller için bitkisel çözüm – Yüzünüzde oluşan çiller için bitkisel çözüm bulmak isteyenler buraya arkadaşlar. Bu konuda uzmanlar olan Ahmet Maranki, Suna Dumankaya ve diğer bazı uzmanların da önerileri önemlidir. Yüzünüzdeki çillerden kurtulmak için bitkisel çözümler işte sizlere buyurun.

cillerekesincozumÇillere bitkisel çözüm
Çillerinizden doğal yollarla bitkisel yöntemlerle kurtulabilirsiniz.Öncelikle C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Böylece çil oluşumuna karşı cildinizi güçlendirmiş olursunuz.Çillerinize meydan okumaya hazırsanız işte size en iyi çil giderici bitkisel yöntemler; Bunlardan biri Limon..

Limonu cildinize doğrudan sürmeyin.Limon suyu çilleri geçirdiği kanıtlanmıştır. Limonun suyunu parmak uçlarınızla cildinize yedirmeniz yeterli.

Yine çiller için başka bir yöntem; Kayısı, çilek, salatalık gibi sebze ve meyve maskeleri uygulayın. Maydanoz suyunu eşit miktarda limon ve portakal suyuyla karıştırarak nemlendirici kreminizden önce uygulayın. Çillerinizin kaybolmasına yardımcı olacaktır.

Çillerin kaybolması için önerdiği karışımın tarifi ise şöyle;

Günde iki kez uyguladığınız bu karışım çillerin yok olmasında faydalı olacaktır.
Bir çay bardağı çiğ sütün içerisine bir adet salatalığı doğrayarak koyduktan sonra, bu karışımı iki saat bekletin. Daha sonra salatalıkları bir tülbentin içine koyun ve İçine koyduğumuz salatalıkları sütün içerisine sıkarak salatalıkların özünün süte geçmesini sağlayın. Bu işlemi gerçekleştirdikten emin olunduktan sonra bu kürü yüzünüzde oluşan çillere masaj yaparak sürün. Yaklaşık olarak 30 dakika kaldıktan sonra yüzünüzü gül suyuyla temizleyin ve yatın. Bu temizleme işlemine 15 gün devam edin.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir