Yüzdeki çiller nasıl yok edilir

Son Güncelleme: 13.09.2020 20:50

Yüzde oluşan çiller nasıl yok edilir nasıl yok olur tedavisi var mıdır. Yüzdeki yada vucuttaki çilleri yok etmek için ne yapmak gerekir.

cillericincozumYüzdeki çiller nasıl yok edilir

Çiller tedaviyle giderilir çünkü derinin üst tabakasına yerleşmektedirler, diğer hormonal lekelerde olduğu gibi derinin tabakasına yerleşmedikleri için tedavilere daha kolay cevap verirler.

Güneşten korunmak çillerin tedavisinde birinci faktördür temel olarak güneşten korunmak çok önemlidir. Güneşten koruyucuların kullanılması ve güneşten uzak durmak önemlidir. Güneş koruyucular düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Leke açıcı ve çil açıcı kremler vardır.

Çillerin tedaviye başırı oranı yüksektir çünkü derinin üst tabakasında oluşmaktadır. Bu yüzden kişi çok iyi güneşten korunmalıdır.

Yüzdeki çiller nasıl yok edilir bitkisel tarif:
1 çay bardağı çiğ süt içine 1 adet salatalık doğranarak konur. 2 saat bekletilir ve süzülür. Salatalık tülbentten sıkılarak özünün süte geçmesi sağlanır. Bu sütle yüz sık sık pamukla pansuman yapılır. Bu işleme 10-15 gün devam edilirse yüzdeki çiller geçer. Gül suyu ile sabah ve akşam cilt temizlenmelidir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. benim bir sorum var :”gül suyu ile temizledikten sonra cildimizi su ile temizleyebilir miyiz?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir