Tıraş etmek tüyleri artırır mı?

Ben dahil herkes bu sorunun cevabını merak ediyordur diyebilirim. Çünkü tıraş etmek zamanla tüyleri arttırır yada daha kalın çıkmasını sağlar diye bir kanı var.

Jiletle görünmeyen yerlerdeki yada bayanlardan, bacaklarındaki kılları almayan kesmeyen yoktur herhalde. Mutlaka kullanmışlığımız vardır ama bilinmeyen yada yanlış bilinen bazı bilgileri açıklamakta fayda var. Acısına dayananlar ağda yada epilasyon gibi yöntemleri denerken, diğerleri ise jiletle yada makine ile tüylerden kurtulmanın yollarını aramaktadırlar.

Tıraş etmek tüyleri artırır mı? Jilet kılları kalınlaştırır mı?

Tıraş etmek tüyleri artırır mı

Tıraş; tüylerin biraz daha kalınlaşmasına neden olabilir. Zaman içerisinde daha da çoğalmalarına sebep olabilir.

Tüyleri eğer tıraşlamaktan başka çareniz yoksa özellikle bu kıl ve tüylerin yönüne doğru alabilmek çok önemlidir. En önemli durum tıraşlama yaparken bu kılların batık hali dediğimiz kılın dönüp tekrar deliğe girmesiyle sonuçlanan ve bu sonuç sonrasında ameliyata kadar kişiyi götüren durumlarla karşılaşmamak.

Tıraşlama yaparken özellikle hangi bölgenizde olursa olsun bu genital bölgede olabilir. Batık oluşturmamaya, doğru yönlerde almaya, doğru zamanlarda işlemi tekrarlamaya dikkat etmek gerekir cilde verilen hasar bazen onarılamaz hasarlar olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir