Karma Ciltler İçin Cilt Bakımı

Karma Ciltler İçin Cilt Bakımı – Her cilt tipinde olduğu gibi karma ciltlere cilt bakımı da önemlidir. Bu yazımızda sitemizi ziyaret eden dostlarımız da nazlım kullanıcıları da kendileri için bir şeyler bulacaklardır.

karma-ciltler-icin-cilt-bakimiBir adet muzun kabuklarını soyup çatalla iyice ezin. İçine bir tatlı kaşığı çırpılmış kremşanti ekleyin. Karışımı cildinize sürüp 20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın.

Bir tatlı kaşığı bira mayasını bir tatlı kaşığı ılık sütün içinde eritin ve bu karışımı yaklaşık yarım saat kadar serin bir yerde mayalanması için bekletin. Daha sonra karışımı tüm cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Birkaç tane büyükçe ıspanak yaprağını bir miktar kaynar sütün içine batırıp çıkarın Ispanak yaprakları daha sıcakken cildinize ve boynunuza yayarak yerleştirin. Yaklaşık beş dakika kadar bekledikten sonra yaprakları alın. Yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

5-6 adet marulun yapraklarını ince ince doğrayın ve hafif ateşte suyun içinde haşlayın. Marullar biraz soğuduktan sonra parçalara bölünmüş tülbendin üzerine koyup yüzünüze yerleştirin. Yatar vaziyette 20 dakika kadar bekledikten sonra marul lapalarını cildinizden alın ve marulları haşladığınız su ile cildinizi yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir