Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Bitkisel Bakım

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Bitkisel Bakım
Bu yazımızın içeriğinde göz çevresi kırışıklıkları için masaj, göz çevresi kırışıklıkları için ne yapılmalı, göz çevresi kırışıklıkları için en etkili krem gibi konular ele alınacaktır.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Ne Yapılmalı?

Özellikle yaş ilerledikçe hem erkek hemde kadın olsun herkesin başına gelen normal bir durumdur bu olay. Peki ama bunu geciktirmenin yada yok etmenin yöntemleri var mı?

Doğal yollarla bitkisel bakım yaparak bundan kesin olarak kurtulur muyuz bence zor. Fakat geciktirebiliriz ve erken yaşlarda başlamışsa bu olay yok edebiliriz de.

Bu yazımızda göz çevresinde oluşan kırışıklıklardan kurtulmak için yapılması gereken bitkisel çözüm ve bakımlardan biraz bahsedelim istedik arkadaşlar.

İşte detaylarıyla göz çevresi kırışıklıklarından nasıl kurtulurum diyenler için burada göz çevresi kırışıklıkları için doğal reçeteler burada sunulmuştur.

1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı badem yağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Masaj

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin

Göz çevresi kırışıklığını önlemek için yapacağınız masaj aslında çok basit. Gözlerinizi kapatarak göz bebeğinizi aşağı yukarı hareket ettirin ve bu işlemi yaparken aynı anda kaşlarınızı da yukarıya doğru yapabildiğiniz kadar kaldırın. Göz altlarınıza parmağınızın ucu ile hafif hafif masaj yapabilirsiniz ve bunun ne kadar iyi geldiğini sizde fark edeceksiniz.

Gözlerinizi yukarı ve aşağı 10 kere hareket ettirin, ardından 10 kere sola sağa bakın. Bu masajında çok iyi geldiğini zamanla anlayacaksınız.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin En Etkili Maske ve Çözüm Önerileri

Çok çeşitli yöntemler olduğu gibi göz çevresi kırışıklığını önlemek içinde çeşitli maske uygulamaları ile kesin sonuçlara ulaşılabilir. Erkekleri bilmem ama kadınların göz çevrelerinde meydana gelen kırışıklıklar çok kötü görünüyor ve bu vereceğim maske tarifleri ile buna çözüm bulabiliriz.

HAVUÇ MASKESİ
Bir adet salatalığın kabuklarını soyup rendeliyoruz. Bu sırada salatalığın suyunu posasından ayırarak buzdolabına koyarak soğumasını bekliyoruz. Bu işlemler bittikten sonra pamuk yardımı ile göz çevresine uygulayarak kuruması için 30 dakika kadar bekleyelim. Kuruduktan sonra soğuk su ile yüzümüzü yıkayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir