Dirsek Bakımı Nasıl Yapılır

Dirsek Bakımı Dirsek Bakımı Nasıl Yapılır

Dirseklerinin görüntüsünden rahatsız olan kişiler dirsek bakımına dikkat etmelidirler ve vucudun bakımı kadar dirsek bakımı da oldukça önemlidir.

Derinin, vücudun diğer kısımlarına kıyasla, dirseklerde daha kuru olması normaldir. Ama, eğer fazla kalınsa, yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. Yumurta sarısı, havuç, kabak ve tereyağı gibi A vitamini bakımından zengin besinleri tüketmelisiniz.

1-Dirseklere, banyo veya duş sırasında, lif eldiven, sert ve doğal kıllardan yapılmış bir banyo fırçası veya bitkisel liflerden bir süngerle masaj yapın. Böylece, renkleri açılacak ve yumuşayacaklardır; uygulamadan sonra nemlendirici krem ile nemlendirin.

2-Haftada iki kez, ılık badem yağına batırılmış bir bezi dirseklerinize sarın (dirseklerinizi direkt olarak yağın içerisine de batırabilirsiniz). Bu uygulamanın arkasından, üstüne bol miktarda sofra tuzu döktüğünüz yarım limon ile dirseklerinizi ovun. Duruladıktan sonra, nemlendirici krem sürün.

3-Dirsekleriniz çatlayacak kadar sertleşmişse, maydanoz kullanın. 50 gr maydanoz üstüne 100 gr kaynar su dökün. İki hafta boyunca hergün, bu su ile yıkama yaparak veya buna batırılmış bezleri dirseğinize sararak iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir