Dirseklerinizin Bakımı Nasıl Olmalıdır

Dirseklerinizin Bakımı

Dirsekler özellikle yaz aylarında kısa kollu giyinen elbiselerden göründüğü ve genel görüntü açısından güzel durduğu için çok önemlidir ve herkes dirseklerinin bakımına dikkat etmelidir.

Dirseklerin bakımı için yazımızın ayrıntıları :

DİRSEKLERİNİZİN DAHA GÜZEL GÖRÜNMESİ İÇİN

Dirsekleriniz vücudumuzun diğer deri tabakasına göre biraz daha kalındır. Fakat kalın olması kötü görünmesini gerektirmez. Günlük bakımımızın içinde dirseklerimizin bakımına gereken önemi göstermeliyiz.Özellikle yaz günlerinde güzel görünümlü dirsekler güzelliğinize güzellik katacaktır.

Bunun İçin :

Dirseklerinizi, banyo sırasında, lif, eldiven, sert ve doğal kıllardan yapılmış bir banyo fırçası ya da bitkisel liflerden bir sünger ile çok fazla bastırıp derinizi tahriş etmeden masaj yapın. Böylece, renkleri açılacak ve yumuşayacaklardır. Banyonun sonunda kremle nemlendirin.
Haftada bir yada iki kez, pamuğa ılık badem yağı döküp dirseklerinize sarın ve bir kaç saat bekletin. Bunun yerine dirseklerinizi badem yağına direkt olarak da batırabilirsiniz. Bu uygulamanın ardından, üzerine bol miktarda sofra tuzu döktüğünüz yarım limonla dirseklerinizi ovun. Duruladıktan sonra, nemlendirici krem sürün.
Dirsekleriniz çok sertleşmiş derin çatlaklar oluşmuşsa, 50 gr maydanoz üzerine 100 gr kaynar su dökün. İki hafta boyunca her gün, bu suyla yıkayın yada bu suya batırılmış pamuğu dirseğinize sararak yumuşamasını sağlayabilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir