Cilt güzelliği için yapılması gerekenler

Cilt güzelliği için yapılması gerekenler Cilt Güzelliği için Neler Yapılmalı

Cilt güzelliği için hanımlar neler yapmak gerekir nelere dikkat edilmelidir ve cilt güzelliği için doğal yöntemleri bu yazımızda sizlere sunalım istedik.

İşte size ışıl ışıl mükemmel bir cilde sahip olmanız için yemeniz gereken besinler

Besinlerin çoğu cildi beslediği gibi bozulmasına da neden oluyor.Bunun için yediklerinize dikkat ederek hem formunuzu hem de cilt güzelliğinizi korumuş oluyorsunuz.İşte yemeniz gereken besinler;

Brokoli;

Brokoli diğer bütün yiyeceklerden daha fazla antioksidan A ve Cvitamini içermektedir.C vitamini cildin elastikiyetini korurken A vitaminide akne tedavisinde yardımcı olur.Ayrıca brokoli cilt kanseriyle savaşan maddelere de sahiptir.Gün aşırı tüketeceğiniz bu besin cildiniz için inanılmaz faydalar sağlayacaktır.Buharda hafir pişirerek ya da çiğ olarak tükettiğinizde yaraları iki katına çıkacaktır.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Sarımsak;

Sarımsağı çoğu zaman yemeklerimize dahil ederiz.Sarımsağın en büyük yararı mükemmel cilt için içinde kükürtün ve serbest radikallerle savaşan fitronutrient’lerin bulunmasıdır.Aynı zamanda bağışıklık sistemininizi güçlendirir ve güçlü bir antioksidan ve toksin atıcıdır.Taze sarımsağın yararları saymakla bitmez…Hergün ağzınıza atacağınız 1 diş sarımsak size birçok yarar sağlayacaktır.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Kavun;

Kavun diyet tatlılarının arasında yer alan bir meyvedir.Kavun aynı zamanda kolajen hasarını en aza indirerek kırışık oluşumunu azaltır.Yoğun betakaroten kaynağı olan kavun,kol arkalarında oluşabilecek lekelere karşıda engel olur.Haftada en az 3 kez birkaç dilim kavun tüketilmesi cildin kuruyup pul pul dökülmesinide engelleyecektir.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Maydanoz;

Her bir dalı betakaroten, B1, klorofil, kalsiyum ve narenciyelerden çok daha fazla C vitamini içerir.Maydanoz al yuvarlar üretiminde önemli rol oynarken cildin sıkı tutulmasını sağlar.Solgun bir cildin tedavisi hergün yarım fincan maydanoz tüketilerek giderilebilir.Çünkü maydanoz içinde bulunan folik asit cildin canlanmasına yardımcı olacaktır.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Yemişler;

Cilt için en önemli yemişler soya,badem,ceviz,ay ve kabak çekirdeğidir.Ceviz sıkı bir cilt için gerekli olan Omega-3 yağ asitleriyle doludur.Badem ise cildiniz için yararlı olan proteini,yağları,E vitaminini,kalsiyumu ve çinkoyu içinde barındırır.Kısacası cildiniz için yararlı olan ne varsa yemişlerin içinde mevcuttur,haftada birkaç kez 2 yemek kaşığı kadar yemiş tüketmeye özen gösterin.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Zeytinyağı;

Zeytinyağı miktarını arttırmak sıkı ve pürüssüz bir cilt için gerekli olacaktır.Tekli doymamış yağlar cilt için oldukça faydalıdır.Yapılan araştırmalara göre zeytinyağını yemeklerinde ve salatalında bolca tükenlerin daha az kırışıklığa sahip olduğu ortaya çıkmıştır.Hergün mutlaka 1-2 yemek kaşığı zeytinyağını yemeklerinize dahil edin.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Havuç;

Günlük A vitamini ihtiyacının iki katını sağlayan havuç tüketildiğinde cildi pürüssüzleştirici bir etki yaratmaktadır.Aynı zamanda cilde nüfuz edildiğinde 24 saatlik bir güneş koruması sağlamaktadır.Günlük 1 adet tüketeceğiniz havuç cildinize oldukça yarar sağlayacaktır.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Küçük meyveler;

Küçük meyveler mineral,vitamin,fitonutrient antioksidan bakımından zengin olduklarından yaşlanma sürecini geciktirici bir etkiye sahiptirler.Bir avuç çilek vücudun hergün kolajen üretimi için gerek duyduğu antioksidan C vitamini ihtiyacını karşılamaktadır.Ya da yabanmersini,portakala göre 3 kat daha fazla antioksidana sahip bir gençlik iksiridir.Mükemmel bir cilde sahip olmak için her gün 1 avuç küçük meyvelerden tüketebilirsiniz.

Cilt Güzelliği için Doğal Yöntemler Balık;

Balık iltihaplı sivilcelerin iyileşmesinde ve cildin nemlendirilmesinde büyük rol oynamaktadır.İçerisinde Omega-3 yağ asitlerini barındıran balık,kolajenlere hasar veren serbest radikallerle savaşır ve yüzdeki ince çizgilerin yok olmasını sağlar.Haftada 2-3 kez balık yiyerek pürüssüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir