Boyun Bakımı Nasıl Yapılır

Boyun Bakımı Nasıl Yapılır – Özellikle yaz aylarında genelde boyun bölgesi açık elbiseler giyen hanımlar için bu kısımın bakımı da önemlidir ve doğru yapıldığı takdirde çok güzel sonuçlar elde etmek mümkündür. Peki nasıl boyun bakımı yapılmalıdır nelere dikkat etmeliyiz önerileri bu yazımızda bulacaksınız.

boyun-bakimiHanımlar sadece cilt bakımı ile ilgili yazılar yazmıyoruz elbette sizlere bu yazımızda da boyun bakımı hakkında bilgileri de anlatmaya çalışacağız.

Nemlendiricinizi boynunuza da sürün
Boyun bölgemizdeki deri, tıpkı göz çevresindeki kadar hassas ve narin bir yapıdan oluşuyor. Bu yüzden yağ ve ter bezleri de daha yoğun bir bakıma gereksinim duyuyor. Günlük boyun temizliğinde, yumuşak ürünlerin yanı sıra nemlendirici ya da hassas ciltler için geliştirilmiş maskeleri tercih etmek mümkün. Bunların dışında boyun bölgesini güzelleştirmenin bir diğer yolu da sıcak-soğuk duşlar. Kırışıklıkları önlemeye yarayan nemlendirici ürünler ise sadece yüze değil, boyun bölgesine de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Boyun egzersizi
Vücudunuza krem sürerken en dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, kremin emiciliği olmalı. Cilt tarafından kolaylıkla emilebilen ürünler kan dolaşımını hızlandırıyor ve hassas derinin tahriş olmasını önlüyor. Kişiye göre değişen boyun yapısı farklılık gösterse de, kozmetik ürünlerinin etkisini güçlendirmek için bazı küçük egzersizleri bilmekte fayda var. Bunun ilk adımı dik durmayı öğrenmek. Nasıl mı?

Sırt dümdüz ,omuzlar geriye ve çene yukarı. Oysa,omuzları düşürüp başınızı boşluğa bıraktığınızda kendinizi çok daha rahat hissediyor olmalısınız. https://www.nazlim.net/cilt-bakimi/boyun-bakimi-nasil-yapilir.html Sadece yedi adet sinir sayesinde dengede durmasına karşın, başımızın vücudumuzun en ağır bölümü olması mucize değil.

Boyun, sadece çok az kemikle dengelendiğinden, dik bir duruşun gerçekleşmesi karmaşık bir kas sistemi sayesinde gerçekleşiyor. Gerçi boyun kasları, başın sürekli hareketi sayesinde oldukça antremanlı. Ama yine de özel birkaç boyun egzersizi, kasları güçlendirecek ve dolayısıyla da duruşu düzeltecektir.

Gerdanınız sarkmasın
Son zamanlarda gerdanınızdan rahatsızlık mı duyuyorsunuz? Öyleyse ıslık çalma egzersizlerine ya da parmaklarınızla yapacağınız basınç masajlarına başlamanın tam zamanı. Çenenizden başlayarak boğazınıza doğru yapacağınız 20 yumuşak parmak hareketinin etkisini hemen fark edebilirsiniz. Boynu ön plana çıkaran önemli unsurlar arasında elbise seçimi, saç şekli ya da modern aksesuvarlar sayılabilir. Serbest bırakılan uzun saçlar, kısa boynu iyice kamufle eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir