Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı

Herkes ister değil mi istemeyen varsa artık ona birşey demiyoruz bizler ama ilerleyen yaşlarda bunun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız arkadaşlar. Ne yapmalıyım da cildim bebek gibi olsun diyeceksiniz ama belki iş işten geçecek.

bebek-gibi-bir-cilt-icinKuru cilt maskesi:

1 adet yumurta sarısı
1 yemek kaşığı süt

Hazırlama:

Yumurta sarısı ve 1 kaşık sütü iyice çırparak elde ettiğiniz bu malzemeyi yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. 15 dakika bekleyin ve önce ılık su ile sonra da soğuk su ile yıkayın. Havlu ile kurulayın. Haftada bir uygulayacağınız bu maske ile bebek gibi yumaşacık bir cilde sahip olacaksınız.

Yağlı ve Karma Cilt için Maske:

1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı limon suyu
yarım yemek kaşığı yağsız süt.

Hazırlama:

Cam bir kasede tüm malzemeyi karıştırın. Tüm yüzünüze ve boynunuza sürün ve 15 yüzünüzde kuruyuncaya kadar bekletin. Önce ılık su ile sonra da soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Ardından yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu maske cildin derinlemesine temizliğini sağlar, hücreleri yeniler. Yağ dengesini sağlar. 2 haftada bir yapmanız yeterli olacaktır.

1) Hafta içerisinde bir gün seçip peeling uygulaması yapmalısınız.

2) Cilt bakımı yaparken mutlaka cilt tipinize göre bir uygulama gerçekleştirmelisiniz. Yağlı, kuru ya da normal ciltler için farklı bakımlar yapıldığından kendinize uygun olanı seçmelisiniz.

İlgili Makaleler

3) Pürüzsüz cilt maskeleri uygularken, un, şeker ve kahve gibi ürünleri kullanmak çok etkili olacaktır.

4) İki günde bir yüzünüzü maden suyu ile temizlemek cildinizi arındırır ve pürüzleri temizler.

5) Cildinizin pütürlenmesindeki en büyük etken yağlardır. Yağların oluşturduğu sivilceler ve küçük kabarcıklar bir süre sonra patlayarak pütürlenmenize neden olacaktır. Bunun için beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Çok fazla yağdan uzak durmalısınız.

6) Biraz uçuk bir öneri olarak görünse de sarı ışık altında durmak ölü hücrelerden arınmanızı sağlar. Odanızdaki lambayı sarı ile değiştirirseniz yarar sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir