Adet Döneminde Çıkan Sivilceler

Adet Döneminde Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Adet Döneminde Çıkan Sivilceler

En çok sorulan sorulardan biriside kadınlar için büyük sorun olan regl dönemi sivilceleridir. Vucudun çeşitli yerlerinde bu zamanda çıkar ve istenmeyen bir görüntü oluşmasına sebep olur.

İşte bizler için istemediğimiz bir görüntüye sebep olan adet dönemi sivilcelerinin tedavisi var mıdır? Adet döneminde çıkan sivilcelerden nasıl kurtulurum ve adet döneminde çıkan sivilcelerin nedenleri nelerdir cevaplarını bu yazımız içerisinde bulacaksınız.

Kadınların adet dönemlerinde çıkan sivilceler her zaman sorun olmuştur. Regl dönemlerinde çıkan bu sivilcelerden nasıl kurtulabiliriz bunlara çözüm var mıdır hep beraber inceleyelim.

Adet Dönemin Sivilce Neden Olur? Regl Dönemi Sivilceleri Nedenleri?

Diğer faktörleri bir yana bırakarak sadece regl dönemlerinde çıkmasının sebepleri üzerine yoğunlaşacağız. Özellikle adet zamanlarında hormon miktarımız değiştiği için sivilcelerin artması daha fazla gözlemlenmektedir.

Regl dönemlerinde çok stresli olduğumuz için ve stres ile sivilceler de bağlantılı olduklarından dolayı adet zamanları sivilcelerin oluşması daha fazla olmaktadır.

Gençlerde görülen akne, ergenliğin ilk dönemlerinde, vücutta gelişim ve değişimler başladığı sırada ortaya çıkıyor. Bu durum, bir dizi hormonal dengesizliğe bağlı. Doğal olarak bu gibi hormon dengesizlikleri yetişkinlerde de görülebiliyor. Adet döneminde ortaya çıkan sivilceler bu tür bir dengesizlik sonucudur.

Suna Dumankaya Adet Dönemi Sivilce Tedavisi

Bir çay kaşığı kuru maya,

Bir toz haline getirilmiş Aspirin ve

Bir çay kaşığı oksijenli suyu karıştırın.

Bunu sivilceli bölgeye sürüp 20 dakika bekletin. Ilık su ile cildinizi temizleyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.