30’lu Yaşlarda Cilt Bakımı

30 yaşındayım ve 30 lu yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır diye soruyorsanız kendinize arkadaşlar işte sizlere 30’lu yaşlarda yilt bakımı önerileri :

30lu-yaslarda-cilt-bakimi
Sevgili bayanlar 30’luyaşlarda olmanız cildiniz bakımsız ve kötü görünmesine neden değildir sizde yaşınıza uygun bakım önerileri kulak verirseniz güzel bir cilde sahip olmamanız için hiç bir neden yok..

30′lu yaşlarda birkaç küçük sorun baş gösterir; göz çevresi alın ve ağzın kenarlarında özellikle ışıkta belli olan ilk kırışıklıklar ortaya çıkar. Yaşlı hücreler dökülme yeteneklerini kaybeder ve üst derinin kalınlaşmasına neden olurlar işte bu yüzden cilt yüzeyi artık eskisi kadar pürüzsüz değildir.

Işık eskisi gibi güzel yansımadığından cilt yüzeyinde gölge oyunları oluşur. Cilt kıvrımları arasına sızan makyaj malzemeleri de alerjik reaksiyonlara neden olmaya başlar. Esnek lifler ve kolajen eskisi kadar fazla üretilmez. Cildin devamlı hareket halinde olduğu bölgelerde ilk belirgin izler oluşur. Yeterince güçlü olmayan bir cilt güneş ışınlarından fazlasıyla zarar görür. Bu yaşlarda cilt ilk zayıflık belirtilerini göstermeye başladığından zararlı UV ışınları cildin orta tabakasına kolaylıkla geçebilir.

Bunu önlemek için ne mi yapmalı?

Dışarıdan yapılacak uygulamalar sabahları koruma filtresi içeren kremlerden akşamları ise cildi nemlendirip onaran meyve asitlerinden faydalanılabilir. Bu yaşa dek normal ya da karma olan bir cilt birden kuruyabilir. Hemen uygulamaya geçmeniz gereken strateji hassas ciltler için hazırlanmış bileşiminde rahatlatıcı ve dengeleyici maddeler bulunan özel ürünler kullanmaktır. Özel temizliğin dışında nemlendirici bir kremle masaj yapılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir