20 Yaş cilt bakımı

20’li yaşlarda yapılması gereken cilt bakımı hakkında bu yazımızda tamda size göre hanımlar. Cilt bakımı için 20’li yaşlar önemlimidir ne gibi cilt bakımı maskeleri uygulanmalıdır. 20 yaş cilt bakımı nasıl yapılır?

İşte bu türden sorularımıza bu yazımızda cevaplar bulabilirsiniz.

20-yas-cilt-bakimi20′li yaşlar Parlak ciltler
Bu yaşlarda en çok şikayet ettiğimiz cildin aşırı yağlanmasından kaynaklanan siyah noktalar ve ergenlik sivilceleri. Peki mat ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ne yapmalı? Tüm bu soruların yanıtı aslında aynı.

Uzmanlar cildin parlayan bölgelerini matlaştıran özel kozmetikler ve yağ içermeyen makyaj ürünleri kullanmayı tavsiye ediyor. Toz pudra ve farlar bu yaşlarda makyajın ömrünü uzatmak için ideal. Ayrıca özel bakım ve temel bir cilt temizliği için haftada bir kez çeşitli maskeler (özellikle kil maskesi) uygulamak gerekiyor.

cilt-bakimi20’li yaşlardan önce ve sonra makyaj kullanırken dikkat edilmeli. Bu yaş grubunda genç cilt saten genç ciltler olduğu için fondoten pudra gibi ürünlerin kullanılmamalı çünkü sivilceye yatkin oluyor. Bu tür ürünlerde genelde ne kadar yağsız sivilce yapmıyor denilsede mümkün olduğunda pudra ve fontoten den kaçınılmalıdır. Hafif göz ve rujlar kullanmalıdır.

Yoğun göz makyakı yapmamalıdırlar. Mümkün olduğunca hafif makyaj yapmaları ileride sivilce ve yaşlanmaya karşı önlem olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir