Feminen Erkek Ne Demek? Özellikleri Nelerdir?

Feminen erkek ne demek? Feminen erkek özellikleri ve davranışları hakkında bilgiler verilmiştir.

Feminen Erkek, hareketleri ile ruhsal yapısı ile kadınlara benzeyen erkeklere denmektedir. Daha açık bir ifadeyle kadınsı davranışlar sergileyen erkekler için bu tabir kullanılmaktadır.

Çoğu zaman kadınlarla ilişkilendirilen “Feminen” kelimesi, günümüzde erkekler için daha fazla kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü kadınların bu erkekleri daha çok tercih etmesi ve beğenmesi ile birlikte önemi biraz daha arttırmıştır. Feminen erkeklerden hoşlanmak günümüzde yapılan araştırmalarla kadınların birinci önceliği haline gelmiştir. Peki Feminen erkek özellikleri ve davranışları nelerdir, nasıl giyinirler gibi sorularımızı cevaplar bulmaya çalışalım.

Feminen Erkek Ne Demek?

Davranışları kadın gibi olan, onlar kadar kadınsı hareketler sergileyen yani kadına benzeyen erkeklere Feminen erkek denir. Sadece dış görünüşü değil ruhsal yapısı da kadınlarla benzer özellikler taşır. Feminen kelimesi Fransızca kökenli olup, kadınlığı temsil eden karşı cins için kullanılmaktadır.

Çocukluk zamanlarından itibaren kendi cinslerinden daha çok kadınlarla büyüyen erkeklerde bu tip davranışlar görünür. Daha renkli bir yaşamları vardır ve kadınlarla daha iyi anlaşır. Temiz, tertipli, düzenli, moda konusunda bilgili, giyimine ve kuşamına her zaman dikkat eden bakımlı erkekler bu isimle adlandırılır.

Feminen Erkek Özellikleri Nelerdir?

  • Hassastırlar.
  • Her zaman bakımlıdırlar.
  • Dans yetenekleri olağanüstü şekilde gelişmiştir.
  • Hayatın zorluklarına karşı direnmeyi bilirler.
  • Kendilerini açık yüreklilikle ifade etmekten çekinmezler.
  • Karşılarındaki ile nasıl iletişim kurulması gerektiğini bilirler.
  • Modayı yakından takip edip, her zaman şık giyinirler.
  • Çok güzel yemek yaparlar.
  • Odalarında oldukça fazla kişisel bakım ürünü vardır.
  • Çekici ve yakışıklı olurlar.

Feminen Erkek Davranışları

Yapılan araştırmalar göre kadınlar kendilerini koruyup kollayan erkeklerden daha çok hassas, romantik, ev işlerinde becerikli ve kendini düşünen erkekleri tercih ediyorlar. Buna göre Feminen Erkek davranışları konusunda biraz daha bilgilenmek gerekir.

1. Aşkı önemserler

Bir ilişkiye sahip çıkmada kadınlar erkeklere göre daha fazla çaba gösterirler. Fakat Feminen erkek tipi bu özelliği içinde barındırır. İlişkisine bir kadının gösterdiği hassasiyet kadar özen gösterir. Sevdiği kadın için zaman ayırır hatta işlerini bile erteleyebilirler.

2. Alışveriş yapmayı severler

Alışveriş yapmak her ne kadar kadınlara özgü bir davranış gibi görünse de Feminen Erkekler de alışveriş yapmayı severler. Mağazalarda sıkılan, elbise değiştirirken fenalık geçiren erkekler gibi değildirler. Onlarda en az kadınlar kadar her mağazaya girip deneme yapmaya bayılırlar.

3. Dış görünüşlerine dikkat ederler

Çok güzel ve şık bir kadının yanında kendini önemsemeyen, eline ne gelirse giyen erkeklerden değildirler onlar. En az kadınlar kadar ayna karşısında görünüşleri ile ilgilenirler. Dolaplarında ki en güzel ve kendine yakışanı saatlerce arayıp bulmaya çalışabilirler. Elbiselerinden tut sürdüğü kokularıyla bile her zaman moda onlar için ön plandadır.

4. Dedikodu yapmaya bayılırlar

Erkeklerin dedikodu yapmadıklarına dair yaygın bir kanı olsa da araştırmalar tersini göstermektedir. Erkekler kadınlarla beraber dedikodu yapmazlar ama kendi aralarında gıybetin dibini sıyırırlar. Feminen erkekler ise kadınlarla beraber başkaları hakkında konuşmaya ve dedikodu yapmaya bayılırlar.

5. Çocuk sahibi olmak isterler

Çocuk her zaman anneliğin bir sembolü olarak ifade edilmiş sadece kadınların istediği bir durummuş gibi gösterilmiştir. Çünkü erkekler öncelikle iş, kariyer ve sağlam bir gelecek kurduktan sonra evlat sahibi olmak isterler. Feminen erkekler ise bunlara bakmaz ve en az kadınların istediği kadar çocuk sahibi olmak isterler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir