Fatih Dizisi Muhteşem Yüzyıl ile Karşı Karşıya

Reklamlar

Muhteşem Yüzyıl dizisi her hafta rakiplerine fark atarak izlenme oranları birinci olup rekorlar kırıyor ancak ona rakip bir dizi daha başlamak üzere.

fatih-gamze-ozcelikKanal D kanalında yakında başlayacak olan Fatih dizisi daha başlamadan çok konuşulmaya ve hakkında haberler yayılmaya başladı bile.

Başrollerini Mehmet Akif Alakurt, Seda Akman ve Gamze Özçelik’in paylaştıkları dizinin yapımcısı Fatih Aksoy. Merve Girgin’in çekeceği dizi, reyting savaşının yanı sıra tarihi hassasiyetler ve gerçekleri yansıtma konusunda da sıkıntılar yaşayıp yaşamayacağı ve Muhteşem Yüzyıl’ın kaderini tekrarlama ihtimalini zaman gösterecek. Dizinin konusu şöyle…

Konstantiniyye’ni fetheden Fatih Sultan Mehmet, Papa’nın Hıristiyanlığa davet mektubuyla, bu kez gözünü Batı Roma’ya çevirir. Evvela, Venedik’in en önemli kalelerinden biri olan Eğriboz’u ele geçirir.

fatih-mehmet-akif-alakurtVenedik ve Papalık, Fatih’i ortadan kaldırmak için her yolu dener. Akkoyunlular ve Karamanoğulları’yla mücadele eden fetihden sonra, cihan imparatorluğu hedefini koyan Fatih, kanunlarla da devletin yapısını sağlamlaştırmak ister.

Bu esnada şehzadeler Bayezid, Mustafa, Cem ve valideleri Gülbahar, Çiçek ve Gülşah arasında gizliden gizliye süren rekabet, daha açıktan ve üst boyutlara taşınır. Şehzade valideleri için tek hedef, Sultan’dan sonra kendi evlatlarının tahta çıkmasıdır.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.