Makyajdaki En Önemli Hatalar

Reklamlar

Makyajdaki En Önemli Hatalar – Son dönemin en popüler mağazalarından biri olan MAC renkleri ve ürünleriyle tıpkı şekerci dükkanını andırıyor. Ünlü kozmetik markası MACíin Make-up Artistíi Elif Girgin, kadınların yaptığı makyaj hatalarını aktardı.


KIŞ MAKYAJ TRENDLERİ NELERDİR?

Yine en önemli ortak özellik taze görünümlü ciltler. Makyaj ve renk var ama cildin bir parçası olacak kadar iyi karıştırılmış, içiçe geçmiş. Natürel görüntülerin yanısıra son derece grafik görünümlere de yer veriliyor. 70′ler, 80′ler hissi oldukça hakim. Parlak renklerden kaçınılmıyor.

MAKYAJDAKİ EN BÜYÜK HATA NEDİR?

Çok boyanmak… Ne kadar kalın makyaj uygularsanız cildiniz o denli yaşlı ve sahte görünecektir.

MAKYAJ ÇANTASINDA NELER OLMALI?

En minimumda tutacak olursak nemlendirici, concealer (kapatıcı), lip balm, ruj, göz kalemi, mascara, bir de temizleyici. Her zaman temiz ve iyi nemlendirilmiş bir cilt doğru renkte bir concealer, yüzünüzü renklendirecek bir ruj ya da krem allık, gözlerinizi belirginleştirecek bir kalem ve mascara ile tüm uygulamaları yapmak mümkün.

MİNERALLİ ÜRÜNLER NEDEN ÇOK POPÜLER OLDU?

Mineralli ürünlerin içlerinde ağır kimyasallar barındırmaması da, sorunlu ciltlerde bile daha iyi sonuçlar sağlıyor. Dermatologlar sentetik boyalar, parfümler gibi irite edici özellikler taşımadıkları için mineral ürünleri öneriyorlar. MAC Mineralize Satinfinish SPF 15 Foundation ve Mineralize Skinfinish/ Natural powder mineralli olan ürünlerimiz. Bunlara yakında MAC Mineralize SPF 15 Loose Foundation katılıyor. Fondötenin pudra şekli.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.