Kadınların Makyaj hataları nelerdir ?

Reklamlar

Kadınların Makyaj hataları nelerdir – Kadınların makyaj yaparken kullandıkları makyaj hataları nelerdir.

Makyaj yaparken güzel olmadığını düşünüyorsanız ve bir yerde bir hata yaptığınızı düşünüyorsanız illaki hata yapmışsınızdır arkadaşlar.

Son zamanlarda yapılan en büyük hata, koyu renkler kullanmak. Özellikle çok fazla siyah renk kullanmak. Modanın da bu konuda etkisi fazla elbette. Ama şunu söylemeliyiz ki, renkler konusunda bir yanlış anlaşılma var. Çünkü koyu renkler ifadeyi kapatır, açık renkler ise yüzümüze derin bir ifade kazandırır. Dikkat ettiyseniz makyözlerin çoğu, gözün iç kısımlarına açık renk sürerler, böylece gözler daha iri gözükür. Ancak hanımlar önce gözkapaklarına koyu far, sonra gözün içine siyah kalem çekerek siyah bir maskarayla makyajı tamamlar. Hata!

Gece Mavisi ve Mor

Gözler, makyajda ifadeyi belirleyen ana unsurdur. Göz makyajınızı nasıl yaparsanız, o günkü görünümünüzü belirlemiş olursunuz. Şaşırmayın ama gece mavisi ve mor tonlarında eyeliner, kalem veya maskara gözlerinize derinlik verir; siyah değil. Bu renkler gözlere derinlik katacağından, gözler daha büyük ve etkileyici görünür.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.