20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

Reklamlar

20’li Yaşlardaki Cilt Bakımı

20 yaşındayım peki ama 20 li yaşlarda cilt bakımı nasıl oluyor diye soruyorsanız yada 20 yaş cilt bakımı önerileri nelerdir diye soruyordunuz sizler için bu yazıları bulduk arkadaşlar. Buyurun :

20’li yaşlar aslında fiziksel olarak güzellik yaşıdır. Fakat günümüzde birçok kadın ne kadar güzel olursa olsunlar 20’li yaşlardaki güzelliklerini arıyor ve kendilerine olan özgüvenlerini malesef yitiriyorlar.

20’li Yaşlarda BakımAslında kendini fark etme çoğu kadın için bu zamanda zordur çünkü 20’li yaşlar büyük değişim ve belirsizlik zamanıdır. Bu zaman içerisinde öğrencilikten büyüme çağına; genç kızlıktan kadınlığa ; kariyerden ise evliliğe doğru bir yol alınır. Bu değişim sırasında bayanlar kendilerine özgü stillerini ve rahat hissettikleri imajları yaratırlar ve aynı zamanda bu 20’li yaşlarda değişik saç stilleri edinme her moda trendleri deneme ve çılgın makyaj renkleri kullanma gibi özelliklere de rastlayabiliriz. Bu özellikleri yaşama zamanımız aynı zamanda bizim kim olduğumuzu ve nasıl görünmek istediğimizi düşünme zamanımız da oluyor. Şu bir gerçek ki görüntü yargının en büyük düşmanıdır.

Şimdi Bilmemiz Gerekenler Neler

Başta cilt bakımına çok önem verilmesi gerekmekte ve bunun için güneş koruyucu ürünleri kullanmak makyajı temizlemeden yatmamak ve cilt yapınıza uygun olan temizleme ürünlerini seçmek çok önemlidir. Sivilcelerin oluşmaması için cildi temiz tutmak gerekir çünkü temiz cilt gözenekleri açar ve sivilce oluşumunu engeller. Temizleyicilerin içinde bulunan salicylic veya glycolic asit cildin eksfoliye edilmesine yardımcı olur ve gözeneklerde oluşan ölü hücreleri temizler. Cildi çok kurutmaktan kaçınmak gerekir.

20’li Yaşlarda Kullanılması Gereken Ürünler Nelerdir

Güneş Koruyucu: Şimdiden cildinizi kurtarın. Çünkü 20’li yaşlarda çok fazla önemsemediğiniz güneşin zararları etkisini 30’lu 40’lı ve daha ileriki yaşlarda gösterir.

İyi Bir Temizleyici: Eğer eczaneden aldığınız markalar cildinizi temizleyemiyorsadaha etkili bir ürün için dermatoloğa görünün.

Göz Kremi: Göz çevresi yaşlandığınızın en önemli belirtilerinden biri olduğu için mutlaka korunmalı ve nemlendirilmelidir.

Kapatıcı: Sabahın erken saatleri veya gecenin geç saatlerinden kalma göz altı torbalarını saklamak için mutlaka kullanılması gereken bir üründür.

Renkli Nemlendirici: Fondötenden daha hafif yapıdadır ve cilt renginizi daha pürüzsüz ve daha parlak olmasını sağlar.

Stick Fondöten: Kusurları kapatmanın en iyi yoludur. Sadece gölgenin cildinizle uygun olup olmadığına ve spot ışıkta kusurları kapatıp kapatmadığına çok dikkat edin.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.