Portakallı Ördek Tarifi

Son Güncelleme: 10.09.2020 00:29

Portakallı Ördek Tarifi – Portakallı Ördek nasıl yapılır ve Portakallı Ördek nasıl pişirilir resimli olarak sitemizde sizlere sunulmustur buyurun.

Portakallı Ördek Yemeği Tarifi Resimli

MALZEMELER

1 çay kaşığı patates unu
1 çorba kaşığı portakal likörü
1 çorba kaşığı portakal marmeladı
1 çorba kaşığı şarap
2 kg ağırlığında bir ördek
2 adet portakal
2 çorba kaşığı margarin
4 adet küp kesme şeker

HAZIRLANIŞI

Margarini bir tencereye koyup kızdırın. içine temizlenmiş, tütsülenmiş, ayakları gerisine geçirilmiş ve tuzlanmış ördeği koyun. Bir tarafı kızardıktan sonra çevirerek, her iki tarafı da nar gibi oluncaya dek, 45-50 Dakika fırında kızartın.

Diğer yandan bir portakalın kabuğunu soyun, çok ince doğrayıp, biraz Su içinde haşlayın. Ikinci bir portakalın üstünü kesme şeker ile ovun, aynı şekeri ateşte sarımtırak bir renk alıncaya kadar eritin. Iki portakalın kabuklarını ve zarlarını çıkartın, dilim dilim kesin, sonradan süs olarak kullanmak üzere buzdolabında saklayın.

Pişen ördeğin yağını tencereden çıkarın, aynı kaba şarap ve pıhtılaşması için patates ununu ilave edip, önceden karamel haline getirdiğiniz şeker, ince doğranmış ve haşlanmış portakal kabuğu, portakal marmeladı ve portakal likörünü ilave edin. Ördeği, istediğiniz büyüklükte porsiyonlara bölün, salçayı ve süs olarak portakal dilimlerini koyup Sıcak servis yapın.

Afiyet Olsun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir