Yalan Dünya oyuncuları

Yalan Dünya oyuncuları isimleri sayfamızda, karakterleri dahil gerçek isimleri ile birlikte tüm oyuncu kadrosu hakkında bilgi edineceksiniz.

Yapım şirketi “D Productions” ve yönetmeni Jale Atabey Özberk olan “Yalan Dünya” dizisi Kanal D kanalında yayınlanan dizidir. Dizinin senaryosu Gülse Birsel tarafından yazıldı. “Yalan Dünya” dizisi başrol oyuncuları Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek, Beyazıt Öztürk ve Gülse Birsel gibi isimlerden oluşmaktadır. İlk bölümü 13 Ocak 2012’de yayınlanan, 4 sezon ve 90 bölüm boyunca devam eden dizi, 19 Kasım 2014 yılında bitmiştir.

Yalan Dünya oyuncu kadrosu

Füsun Demirel kimdir?

Füsun Demirel (Servet Kocabaş)

Olgun Şimşek kimdir?

Olgun Şimşek (Selahattin/Ahmet Çakaler)

Nihal Yalçın

Nihal Yalçın (Açılay Tan)

Altan Erkekli

Altan Erkekli (Şehmuz Kocabaş)

Gülse Birsel

Gülse Birsel (Deniz Alsancak)

Beyazıt Öztürk

Beyazıt Öztürk (Rıza Kocabaş)

Hasibe Eren

Hasibe Eren (Gülistan Çakaler)

Sarp Apak

Sarp Apak (Emir)

Öner Erkan

Öner Erkan (Bora)

Bartu Küçükçağlayan

Bartu Küçükçağlayan (Orçun)

Tuna Orhan

Tuna Orhan (Yönetmen Tufan)

Ömür Arpacı

Ömür Arpacı (Reis)

Yalan Dünya diğer oyuncuları

 • Hakan Meriçliler (Çağatay)
 • İrem Sak (Tülay)
 • Gupse Özay (Nurhayat)
 • Ece Ercan (Esra)
 • Gönül Ülkü (Afife)
 • Derya Karadaş (Zerrin)
 • Okan Çabalar (Bünyamin)
 • Gonca Vuslateri (Eylem/Vasfiye Teyze)
 • Cihat Tamer (Yıldırım)
 • Rutkay Aziz (Timur Alsancak)
 • Hümeyra (Çiğdem Alsancak)
 • Nurseli İdiz (Nursel)

Yalan Dünya dizisi konusu

Kocabaş Ailesi’nin otoriter babası Şehmuz Bey ve evin titiz hanımı Servet, aynı evde damatları Selahattin, kızları Gülistan, torunları Orçun ve bekar oğulları Rıza ile birlikte oturmaktadırlar. Antakya’dan Cihangir’e taşınan Kocabaş Ailesi geleneklerine bağlı olan babaları Şehmuz Bey’in hakimiyeti altındadır. Damatları Selahattin, eşi Gülistan’a hiç bağlı değildir üstelik onu pavyonda tanıştığı Tülay ile aldatmaktadır. Evin tek oğlu olan Rıza, hiç sevmediği Nurhayat ile ailesinin baskısıyla nişanlanmıştır. Ancak bu duruma daha fazla katlanamaz ve Nurhayat’tan ayrılma kararı alır. Bu karar Kocabaşlar için yıkım olur. Aile, Rıza ve Nurhayat’ın arasını düzeltmek için seferber olur.

Bu olaylar yaşanırken tüm ailenin hayatını değiştirecek bambaşka bir gelişme yaşanır. Deniz, yanında kardeşi Bora ile birlikte, bir dizide bir bölüm konuk oyunculuk yapmak için İzmir’den İstanbul’a gelir. Yıllardır aradığı fırsatı bulamayan Deniz’in hiç beklemediği bir anda şansı döner.

Dizinin başrol oyuncusu sette olay çıkartıp işi bırakır. Bir anda bölüm oyunculuğundan başrole terfi eden Deniz, İstanbul’da ev arayışına girer. Setteki diğer bir oyuncu Açılay da ev aramaktadır ve Deniz’e ev arkadaşı olmayı teklif eder. Şehmuz Bey de Rıza’ya kızar ve Nurhayat ile evlendirdikten sonra oturmalarını planladıkları yan daireyi kiraya vermeye karar verir. Herkes bu daireyi tutmak üzere harekete geçer. Damat Selahattin o dairede metresi Tülay’ı oturtmayı planlarken, büyük bir tesadüf sonucu Deniz ve Açılay da aynı eve talip olur. Ancak Şehmuz evi sadece ailelere kiralamaktadır.

Daireyi çok isteyen Deniz, Açılay ve Bora’nın aklına bir plan gelir. Plan işe yarar Şehmuz Bey’i ikna edip evi tutarlar. Ancak ilk başta yolunda giden işler kısa bir süre sonra kontrolden çıkar. Hayalleri suya düşen Selahattin, Deniz’leri evden attırmanın yollarını ararken, evin başkasına kiralandığını duyan Tülay, Kocabaşlar’ın evine baskın yapar. Bu sırada Deniz ve Açılay’ı televizyonda gören Şehmuz kandırıldığını anlar, ortalık karışır. Üstelik Rıza ile Deniz arasında da yeni bir aşk filizlenmektedir.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir