Kuzey Güney Dizisi Konusu

Kuzey Güney dizisi konusu sayfamızda, 2011 yılının eylül ayında Kanal D kanalında başlayan ve bittiğinde uzun süre hafızalardan silinmeyen Kuzey Güney dizisinin özeti hakkında bilgiler vereceğiz.

Şu sıralarda yeniden gündemde olan sevilen dizi, yapılan capslerle, komik durumlarla karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Nisan ayında Kanal D kanalında çarşamba akşamları tekrarı yayınlanmıştı.

Şimdilerde sizlerden çok istek geldiği için yeniden Kuzey Güney dizisi hakkında bilgiler verelim istedik. Yazalım ki yaşından dolayı izleyemeyen gençler izleme fırsatına kavuşsunlar.

Kuzey Güney Dizisinin Konusu

Başrollerinde; Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel’in oynadıkları, Mustafa Avkıran, Semra Dinçer, Rıza Kocaoğlu, Bade İşçil, Turgay Kantürk, Çağdaş Onur Öztürk, Hazar Ergüçlü, Gökşen Ateş ve Zerrin Tekindor ve Ünal Silver’in de önemli rollerini üstlendikleri “Kuzey Güney”; yolları ayrı, hedefleri farklı, hedeflerine ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı, zıt karakterlere sahip, tek ortak noktaları aşkları Cemre olan, iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesini anlatıyor.

Senaryosunu Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’nun kaleme aldıkları, yapımını Ay Yapım’ın, yapımcılığını Kerem Çatay’ın üstlendiği dizinin ilk bölümünün konusu şöyle; Kuzey ve Güney, pusuladaki iki farklı yön gibi, karakterleri ve hayalleriyle de farklı iki kardeştir.

Birbirlerine olan bağlılıkları dışında tek ortak noktalarıysa, babaları Sami’nin işlettiği simit fırınına sığamayacak kadar büyük hayallerinin olmasıdır. Kuzey, askeri okul sınavlarını kazanıp, ileride başarılı bir asker olacak, Güney ise iyi bir üniversitede okuyup, hedeflediği kariyere doğru sağlam adımlarla ilerleyecektir. Ancak iki kardeşin hayallerinin gerçeğe dönüşebilmesi için kaderlerini de değiştirmeleri gerekecektir. Cemre ve annesi Gülten’in yaşadıkları mahalleye taşınmasıyla Kuzey ve Güney’in hayatında da yeni bir sayfa açılır.

Cemre’nin varlığı, iki kardeşin yaşamına farklı bir soluk getirir. Üç yakın arkadaş, “aşkla” da bu dönemde tanışır. Kızının Tekinoğlu Ailesi’yle olan bağını onaylamayan Gülten’in ise, Cemre’nin geleceğiyle ilgili farklı hayalleri vardır. Sami ile mutsuz ve sevgisiz devam eden evliliğine yıllar içerisinde alışan Handan’ın, geleceğe dair hayallerini canlı tutan tek kişiyse oğlu Güney’dir.

Hem çalışkan, hem de sakin yapısıyla Güney, aynı zamanda Kuzey’in aile içinde kopardığı fırtınaları da sakinleştiren kişidir. Üniversite sınavlarından bir gün önce, Kuzey ile Sami’yi karşı karşıya getiren olay, tüm ailenin hayatını altüst edecek “o geceyi” de beraberinde getirir. Tekinoğlu Ailesi’nin yaşayacağı felaketin arkasındaki gerçek sebebi, Kuzey yıllar boyunca bir sır olarak kalbinde tutmak zorunda kalacaktır.

Kuzey ve Güney, siyah ve beyaz olarak ayrılan karakterlerine rağmen, birbirlerine sıkı sıkıya bağlı iki kardeştir… Tekinoğlu Ailesi’ni altüst eden “o gece” yaşandıktan sonra, iki kardeş paylarına düşen kaderi, ömür boyu sırtlarında taşıyacaktır.

Kuzey Güney Dizisi Kaç Bölüm Sürdü?

Başladığı andan itibaren büyük bir hayran kitlesi oluşturan dizi, 80 bölüm sürmüştür. Yayınlandığı 2011-2013 yıllarında Kanal D kanalının reyting rekorları kırmasına sebep olmuştur.

Kuzey Güney Dizisi Kaç Yılında Çekildi?

Kuzey Güney dizisi 7 Eylül 2011 yılında Kanal D kanalında başlamış olup, 26 Haziran 2013 tarihinde final yapmıştır. Mimikleri, hareketleri hep olay olan Kuzey Tekinoğlu hala gündemdeki yerini korumaktadır.

İlgili Makaleler

Kuzey Güney Dizisi Kaç Sezon Oynadı?

Kuzey Güney dizisi yaklaşık 3 sezon boyunca izleyicileri ekranlara bağlamıştır. Dizinin 1. Sezon yönetmeni Mehmet Ada Öztekin, 2. Sezon yönetmeni ise Hilal Saral olmuştur.

Daha Fazla Göster

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir