Diriliş Osman Oyuncuları İsimleri

Son Güncelleme: 03.09.2020 08:54

TRT 1 ekranlarında final kararı ile biten Diriliş Ertuğrul dizisi yerine yeni sezonda ATV kanalında yayınlanacak olan Diriliş Osman oyuncularını isimleri ve kadrosu ile burada yayınlayacağız.

Benimde son bölümüne kadar ilgiyle izlediğim Diriliş Ertuğrul dizisi sonunda Diriliş Osman ismiyle yeniden başlayacak ve bu sefer başrolde Burak Özçivit oynayacak. Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gaziyi canlandıracak olan Burak Özçivit dizi için özel olarak hazırlandı. Haftanın 6 günü ata binme, kılıç kullanma ve vücut geliştirme eğitimi alan Burak Özçivit beslenmesine de ayrı bir özen göstererek diziye hazırlanıyor.

Küçük yaşından itibaren zekası, savaş konusundaki becerileri, kılıç kullanması ve ata binmesi ile kendi kardeşleri arasından sıyrılan Osman Bey Ertuğrul Gazi yerine Bey olmuştur. Dizi Ertuğrul Gazi’nin ölümünden itibaren geçen zamanı anlatacağı için Engin Altan Düzyatan bir süre sonra diziden ayrılacak. Fakat Bamsı Alp ve Turgut Alp diziye devam edecekler.

Diriliş Osman Oyuncuları İsimleri ve Karakterleri

Diriliş Osman Oyuncuları İsimleri ve Oynadığı Karakterler

Osman Bey, Osman Gazi ve I. Osman adlarıyla tanınan, 600 yıllık bir tarih diliminde ve üç kıtada hüküm süren Osmanlı Devletinin kurucusu ve ilk Osmanlı Padişahı.

Osman Gazi, babası Ertuğrul Gazi’den yaklaşık 5000 km² olarak devraldığı Osmanlı toprağını oğlu Orhan Bey’e 16000 km² olarak devretti. Dürüst, cesur, cömert ve tedbirli kişiliğiyle tanınan Osman Gazi, adaletli bir devlet adamı olarak bilinirdi. Osman Gazi’nin, Orhan Bey, Pazarlı Bey, Çoban Bey, Hamid Bey, Alaeddin Ali Bey, Melik Bey, Savcı Bey adında yedi erkek çocuğu ve Fatma Hatun adında da bir kız çocuğu vardı.

Diriliş Osman Burak Özçivit

Diriliş Osman Gazi yada Osman Bey (Burak Özçivit)

Aslen Gaziantepli olan Burak Özçivit 24 Aralık 1984’te İstanbul’da doğdu. Kazım İşmen Lisesi’ni başarılı bir öğrenci olarak bitiren Özçivit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğrafçılık bölümünü okudu.

2003 yılı Best Model of Turkey yarışmaşında gelecek vadeden kişi seçildikten sonra Uğurkan Erez Ajans ile çalışmaya başladı. Daha sonra 2005’te Best Model of Turkey yarışmasına yeniden katıldı ve Best Model of Turkey seçildi.

2017 yılında Fahriye Evcen ile evlenen Burak Özçivit, Karan adında bir erkek çocuk babasıdır. Muhteşem yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakterine hayat vermiş ve çok beğenilmişti.

Diriliş Osman Mala Hatun

Diriliş Osman Mala Hatun (Hazal Subaşı)

Diriliş Osman dizisinde Osman Beyin karısı rolünde oynayacak olan genç ve güzel oyuncunun Osman Bey’in hangi karısı rolünde oynayacağı henüz bilinmiyor. Çünkü iki tane karısı olan Osman Beyin, ilk eşi olan Mala Hatun rolündemi yoksa 2. eşi olan Râbi’a Bala Hâtun rolünde mi oynayacağı tam açıklanmadı.

1996 yılında İzmir’de dünyaya gelen Hazal Subaşı, Elidor Miss Turkey yarışmasında 2016 yılı finalisti olması ile dikkatleri çeken bir isim.

İzmir Ekonomi Üniversitesinde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde eğitim görmekte olan Hazal Subaşı, “Adını Sen Koy” dizisi ile ilk defa bir dizide başrol oynadı.

Diriliş Osman Dündar Bey

Diriliş Osman Dündar Bey (Ragıp Savaş)

Osman Bey’in amcası Dündar Beyi canlandıracak olan Ragıp Savaş hakkında kısaca bilgiler verelim sizlere arkadaşlar. 24 Ekim 1966 yılında İzmit’te doğan Ragıp Savaş, tiyatro ve dizi oyuncusudur.

Sanatçının ilk oyunu 1990 yılında Aziz Nesin’in yazdığı Ahmet Gülhan’ın yönettiği “Demokrasi Gemisi”dir. Aynı sezon Nazım Hikmet’in yazıp Kenan Işık’ın yönettiği “İvan İvanoviç Var mıydı yok muydu?” adlı oyunda başrol alarak Petrof’u oynamış ve oyun Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’nde 5 ödüle layık görülmüştür.

Diriliş Osman Zühre Hatun

Diriliş Osman Zühre Hatun (Ayşegül Günay)

Osman Bey’in yengesi Zühre Hatun rolünde göreceğimiz Ayşegül Günay, diziye yeni katıldı ve eleştirmenlerden tercih konusunda tam not aldı. Şimdiye oyunculuk seçimleri gayet güzel giden dizide Dündar Bey’i Osman’a karşı kışkırtan kişi olacak gibi görünüyor.

9 Kasım 1969 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan çok fazla dizide rol almıştır. Eşref Saati, Kaybolan Yıllar, Küçük Kadınlar, Derman, Aile Saadeti, Osmanlı Cumhuriyeti, Lale Devri, Sümela’nın Şifresi: Temel, Yer Gök Aşk, Asla Vazgeçmem, Moskova’nın Şifresi: Temel dizi ve filmlerinde rol almıştır.

Diriliş Osman Bamsı Alp

Diriliş Osman Bamsı Alp (Nurettin Sönmez)

24 Temmuz 1978 yılında İstanbul’da doğan Nurettin Sönmez, eğitimini İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümünde tamamlamıştır. Nurettin Sönmez ayrıca Diyalog İletişim Oyunculuk Okulu ve Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Mavi Kelebekler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış, ardından Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinde oynamıştır.

TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisinde Bamsı Beyrek karakterine hayat veren Nurettin Sönmez, 1.85 metre boyunda, 90 kilo ve Aslan burcudur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir