Twitter Takipçi Arttırma Taktikleri

Son Güncelleme: 10.09.2020 14:13

Twitter Takipçi Arttırma Taktikleri

Benim de var twitter hesabım ama topu topu 7 kişi takip ediyor zaten ayda yılda bir giriyorum. Devamlı girenler ve tekipçi sayım artsın diyenler için enteresan sonuçların çıktığı çalışmalar yapılmış.

twitter-takipci-arttirmaAdamlar twitter’da takipçi arttırmak için neredeyse 1,5 sene araştırma yapmışlar. Millet enteresan ne işlerle uğraşıyor. İşte çıkan sonuçlar ve detaylar:

Sosyal medya devi Twitter için bir araştırma yapan Georgia Teknoloji Enstitüsü, takipçilerin nasıl arttırıldığını araştırdı.

Amerika’da bilişim alanında yaptığı araştırmalarla tanınan enstitü, bu araştırmayı yapmak için 500 Twitter üyesini takibe aldı. 15 ay boyunca Twitter üyelerini takip eden araştırmacılar, takipçilerin Twitter’daki paylaşımlarını inceledi. Araştırma kapsamında 500 bin tweet incelendi ve bunun sonucunda Twitter üyelerinin takipçilerini nasıl çoğalttığını buldu.

Eric Gilbert liderliğinde yapılan araştırmaya göre, Twitter kullanıcılarının takipçi sayılarını arttırmak için kendilerinden çok fazla bahsetmemeliler. Kendileri ile ilgili değilde bir konu hakkında bilgi vermek amacıyla yazdıkları tweetler neredeyse 30 kat daha fazla ilgi görüyor.
Ayrıca mutluluk içeren tweetlerin yazılmasını öneren araştırmacılar, ‘#’ Hashtag kullanımının da az olmasının takipçi sayısı için önemli olduğunu vurguladılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir