Facebook Koronavirüs Nedeniyle Zarar Gören İşletmelere Yardım Edecek

Son Güncelleme: 11.09.2020 09:56

Biliyorsunuz bütün dünyayı etkileyen ve son zamanlarda ülkemizde ciddi sonuçlara yol açan COVID-19, bilinen adıyla Korona virüs sebebiyle zarar eden küçük işletmelere yardım edecek.

Koronavirüs salgınından etkilenen işletmeler için özel bir merkez oluşturmanın yanı sıra, Facebook 100 milyon dolarlık hibe programı sunmayı planlıyor. Ülkelerin kendi halkı için yardım paketinin yanında özel bir sitenin bu kadar büyük bir parayı bunun için gerçekten takdir edilmesi gereken bir şey.

Facebook Küçük İşletmelere Hibe Programı

Kendisinin faaliyet gösterdiği 30’dan fazla ülkede 30.000 kadar küçük işletmeye 100 milyon dolar yatırım ve yardım etmeyi planlıyor. Ayrıntılarını henüz paylaşmadığı ve şartlarının ne olduğu bilinmediği programda amaçlanan hedefler şu şekildedir.

  • İşletmenin iş gücünü güçlü tutmak
  • Kira masrafları konusunda yardım
  • İşletmeleri daha fazla müşteriyle bağlama
  • Operasyonel maliyetleri karşılamak

Sizde başvurmak ve kayıt olmak isterseniz BURAYA başvurularınızı yapabilirsiniz.

Küçük İşletmeler İçin Ofis Hazırlandı

Facebook bu iş için o kadar planlı ve programlı ilerliyor ki sadece bununla ilgilenilmesi için kendisine ofis bile kurdu. Burada COVID-19’un neden olduğu aksaklıklara doğrudan yanıt verebilecek çalışanlar ayarlandı.

Facebook Koronavirüs

İşletmeler için hazırlanan bu ofiste, anında gerçekleştirilecek eylemler için öneriler, 30 sayfalık bir işletme esnekliği araç seti ve bir hızlı işlem kılavuzu içerir.

Bu süre zarfında Facebook ürünlerini kullanmak için, Facebook ve Instagram’da ürün satmak ve Messenger ve WhatsApp aracılığıyla sanal oturumlara ev sahipliği yapmak gibi kılavuzlar da var.

Nihayetinde Facebook, tutarlı bir şekilde yayın göndererek ve müşteri etkileşimini teşvik ederek markanızı oluşturmaya devam etmenizi önerir.

Facebook COO’su Sheryl Sandberg, şirketin insanlara yardım etmek için daha fazla yol bulmaya adanmış ekipleri olduğunu, gelecekte bunun gibi daha fazla kaynak belirlediklerini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir