En İyi Antivirüs Programı Hangisi 2020: Ücretsiz ve Ücretli

2020 Yılında piyasada olan antivürüs programları arasından ücretli ve ücretsiz olanlarını değerlendirerek en iyisini seçtik.

Son Güncelleme: 09.09.2020 22:06

Her bilgisayar kullanan kişinin, ücretli yada ücretsiz şekilde bir tane antivirüs programını bilgisayarında çalıştırması gerekir.

Windows 10’da yerleşik Windows Defender antivirüs yazılımı ücretsiz olanlar içerisinde iyi denebilir ama ücretli antivirüs programlarının karşıladığı özellikleri karşılamıyor. Ücretli antivirüs programları, genellikle kötü amaçlı yazılım korumasının çok ötesine geçen birçok özellik sunar.

En İyi Antivirüs Programı Hangisi?

Sizlere burada piyasadaki en iyi antivirüs programlarını sunarken, ihtiyaçlara tam cevap verebilmesi açısından ücretli ve ücretsiz olanlarını değerlendirerek burada yayınlayacağız.

En İyi Ücretli Antivirüs Programları

En İyi Ücretli Antivirüs Programları

Bize göre en iyi olanından başlayarak aşağılara doğru ineceğiz. Yani karışık sıralama değil en mükemmelinden iyilere doğru bir sıralama hazırladık.

Bitdefender

1. Bitdefender Antivirus

Fiyatının diğerlerine göre oldukça uygun olmasının yanında sağladığı bir çok özellik ile piyasadaki en iyiler arasında gösterilmektedir. İstemediğiniz kadar özelliği ile ve tarama sırasında çok hızlı olması, bankacılık gibi sistemlerde aşırı güvenilir olması, web koruması, vpn gibi rakiplerine üstünlük sağlayan bir çok + puanı bulunmaktadır.

Siz işinizi yaparken arka planda güzelce çalışır ve sizi hiç rahatsız etmez. Bitdefender herhangi bir sorun yakalarsa bilgisayarı daha derinlemesine tarayarak virüslerin temizlenmesinde yardımcı olur.

a- Virüs kalkanına ek olarak kötü amaçlı URL’leri engeller ve potansiyel tehditlere karşı koruma sağlar.

b- Bilgileri çalmaya çalışan sitelerden sizi uyarmak için daha gelişmiş filtreler kullanmanın yanında dolandırıcılığı önleme ve kimlik avı seçenekleri bulunur.

c- HTTP tabanlı tarama yoluyla hileli siteleri tespit edip engelleyerek ikinci görevi yerine getirir.

Kaspersky

2. Kaspersky

Şu anda piyasada olanlar içerisinde en iyisi bu diyebilirim. Araştırmalarımız sonucunda gördük ki eskiden olduğu gibi hala kendi klasmanında en iyisi olmayı sürdürüyor. Özelliklerine bakacak olursak;

Sadece Windows işletim sistemi ile çalışan ve virüslere karşı oldukça etkili olan Kaspersky piyasadaki en iyilerden birisidir. Henüz daha keşfedilmemiş tehditlere karşı bile mükemmel koruma sağlar. Ayrıca taramalarını çok hızlı yapması da ekstra puan kazandırmaktadır. Çok eski sürümlerinde bilgisayarı kasması, yavaşlamasına sebep olması gibi sorunları vardı ama artık bu tür durumlardan kendini arındırmış görünüyor.

a- Tıpkı diğer antivirüs programları gibi bunda da deneme süresi 30 gündür.

b- En önemli özelliklerinden birisi Türkçe olması ve anlaşılır bir şekilde yazılması.

c- Siz işinizi yaparken arka planda kendisi size hissettirmeden çalışır.

Norton AntiVirus

3. Norton AntiVirus

Diğerlerinden farklı olarak Windows ve Mac işletim sistemlerinde rahatça kurulup kullanılabilir. Kişisel bilgilerinizi gizli tutan ve ailenizin çevrim içi ortamda güvende olmasını sağlayan bir numaralı antivirüs programlarından birisidir. Norton’un güçlü antivirüs motoru en gelişmiş online olarak bilgisayarınız içerisinde gezen tehditleri bile kaldırabilir.

Trend Micro Antivirüs

4. Trend Micro Antivirüs

Sadece Windows işletim sistemlerinde koruma sağlayan Trend Micro antivürüs özellikle bankacılık gibi uygulamaları kullananlar için oldukça yarar sağlar. Kalitesi konusunda bu konuda uzmanlar arasında anlaşmazlık olsa da benim listeye aldığım önemli koruma yazılımlarından birisidir.

Avast Antivirüs

5. Avast Antivirüs Programı

Özelliklerde evlerde kullanılan bilgisayarlarda en fazla tercih edilen antivirüs programıdır. Hem mobil hemde bilgisayarlarda eşsiz koruma sağlar. Fidye yazılımlarına karşı korur. Online gizliliği en üst düzey şekilde korur. Bilgisayar dolandırıcılarına karşı her zaman bir sıfır önde olmanızı sağlar.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Bedava virüs önleme programları arasından en güvenilir ve en fazla kullanılan antivirüs programlarını bu başlık altında sizler için ele almaya çalışacağız.

a- AVG Antivirüs Ücretsiz Sürümü
b- Avast Ücretsiz Antivirüs
c- Windows Defender / Microsoft Security Essentials
d- Avira Bedava Antivirüs

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir