Orman Haftası Kutlama Programı

Reklamlar

Orman Haftası Kutlama Programı

Nasıl bir program hazırlayayım bugün için acaba diyen arkadaşlar sizlere örnekleri ile bir kaç tane 2014 yılı için kutlama programları yayınlayacağız.

orman-haftasiÖncelikle programdan önce yapılması gerekenler:

* Açılış Konuşmaları

* Orman Haftası ile ilgili Okul’un gösterileri

* Fidan Dikimi

Her yıl 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası tüm okulda etkinliklerle geçirilir. Orman haftasının kutlanma sebebi kıymetini bilmediğimiz ve gözümüzü kırpmadan yok ettiğimiz ormanlarımızın değerlerini genç nesillere anlatmaktır.

Yurdumuz ormanlar açısından oldukça zengindir. Ancak özellikle son yıllardaki bilinçsizlikler yüzünden pek çok orman yanmakta ve yakılmaktadır.. Ormanların en büyük düşmanı olan yangına sebep olmamak için ormanlık alanlarda kesinlikle ateş yakmamalıyız.

Ormanlar, toprak kamasını (erozyon) ve seli önlerler, havayı temizlerler, iklim dengesini sağlarlar. Günlük hayatta kullandığımız bir çok araç gereç de yine orman ürünlerinden elde edilir.

Ormanlarımızı korumamız hayati bir önem taşımaktadır. Çünkü ormanlar oldukça gelecek nesillerimiz daha sağlıklı bir hava soluyacaklardır. Mümkün olduğunca ağaç dikmeliyiz, gereksiz yere kağıt kullanmamalıyız. Çünkü bir ormanın oluşması bir insan ömründen uzundur.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.