Saç Dökülmesine Karşı Önlemler Nelerdir

Saç Dökülmesine Karşı Önlemler

Saç dökülmesi ile ilgili önerilerini daha sonra aşağıda anlatacağız ama önce bizimde bir kaç fikrimizi dinleyin istiyoruz arkadaşlar. Saç dökülmesi berbat birşey ve erkek kadın herkesin başına gelebiliyor. Özellikle erkeklerin daha çok karşılaştıkları sorun bu bir gerçek.

sac-dokulmesine-karsiSaç Dökülmesine Karşı Önlemler Nelerdir

Elma sirkesi: Elma sirkesinin evlerde sayısız kullanım alanı vardır. Fakat bu sirkenin içerdiği benzersiz asidik özellikler yeni saç gelişimini harekete geçiriyor. Elma sirkesinin en iyi kullanım yolu durulamadır. Şampuan ve saç kreminden sonra suyu kapatın, saçlarınızı elma sirkesiyle ıslatın ve yaklaşık 15 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra musluğu açıp, iyice durulayın. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.

Doğal yağlar: Yeni saç gelişimi için iyi bir yol olan doğal yağlar ayrıca saçlarınızı da güçlendiriyor. Zeytinyağı, avokado ve badem yağının içinde doğal yağları saçınızı şampuanladıktan sonra saç derinize bir miktar sürmelisiniz. 10-15 dakika saç derinize nüfuz etmesini bekledikten sonra durulamanız gerekiyor. Bu yöntem ise ayda bir ya da iki kez uygulanabilir.

Yumurta: Yumurta sıklıkla doğal nemlendirici olarak kullanılıyor. Fakat ayrıca saçların gelişimini de destekliyor. Yumurtanın sarısı da doğal bir protein kaynağıdır. Yeni saç çıkmasında etkili olmasının yanında kırılan ve yıpranan saçların tamir edilmesine de yardım ediyor. Basitçe bir yumurtayı kırın ve karıştırdıktan sonra saçınızın her yerine sürün. Bu şekilde 1 saat bekledikten sonra, güzelce yıkayın. Bunu ise haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Yapılması Gerekenler

”Hastalıkların sebebi bedendeki toksinler mikroplardır ve virüslerdir. Hastalıkları yapan sebepler ortadan kalkmadan migren grip hepatit gibi birçok hastalık düzelmez. Saç dökülmesi de vücutta oluşan bir rahatsızlığın habercisidir. Saçınızı ve yüzünüzü besleyen kandır. Kanınızı temizlerseniz pürüzsüz bir cildiniz canlı saçlarınız olacaktır. İlk önce dikkat etmeniz gereken şey kanınız virüslerden arındırmaktır.

Saçınız için susam yağı çam yağı sarımsak yağı ısırgan yağı badem yağı ve zeytin yağından oluşan karışımı gece yatmadan önce kafanızdaki noktaları uyararak masaj yapın. Daha sonra saçınızı boneyle kapatıp yatın. Bu karışım sadece saçınızı beslemekle kalmaz bedeninizi de besler. Sabahları saçınızın durularken 1 litre suya 1 bardak üzüm sirkesi koyup saçınızı yıkayın. Bu işlemleri 1 hafta boyunca her gün ikinci hafta gün aşırı üçüncü hafta ise 3 günde bir tekrarlayın. Her şeyin kolayına kaçmadan biraz kainat eczanesini ararsanız her şeyin şifasını orada bulursunuz” demiş…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir